Kategoria: Testy fotelików

Zanim kupisz fotelik samochodowy dla dziecka sprawdź jego wyniki w niezależnych testach.  W serwisie fotelik.info na stronie testy fotelików znajdziesz ponad 500 wyników takich testów przeprowadzonych m.in. przez niezależne laboratoria i automobilkluby ADAC, OEAMTC, ANWB. 

Paweł Kurpiewski poleca foteliki, które osiągnęły we wspomnianych niezależnych testach fotelików minimum ocenę 3. Nie ma fotelika w testach i nie masz na ten temat żadnej wiedzy – nie kupuj!

Na blogu odsłaniam kulisy laboratoryjnych testów fotelików i kuchnię testów zderzeniowych. Pokazuję też jak interpretować wyniki tych testów.

26 maja 2015 12

Testy fotelików samochodowych 2015 opublikowane!

przez Paweł Kurpiewski

Jeszcze nie opadły emocje po wyborze Prezydenta Polski, jeszcze nie złożyłeś życzeń swojej mamie (przypominam, dzisiaj Dzień Matki), a przed nami już kolejna porcja emocji. Jak co roku, 26 maja opublikowane zostały wyniki Eurotestu – niezależne testy fotelików 2015.

17 stycznia 2014 10

Homologacja ECE R44/04 po 7 poprawkach już nie taka straszna

przez Paweł Kurpiewski

Przez wiele, wiele lat uczyłem Was i mówiłem homologacja i atest nie zapewniają bezpieczeństwa dziecku w samochodzie. Homologacja to bardzo niskie kryteria i bardzo niskie wymagania postawione fotelikom. Uwaga, uwaga, być może już bardzo niedługo się to zmieni.

6 grudnia 2013 0

Rok produkcji fotelików vs. wyniki testów

przez Paweł Kurpiewski

Czy rok produkcji jest ważny przy zakupie fotelika? Czy jeden model fotelika różni się w kolejnych latach produkcji? To pytanie pojawiało się już wielokrotnie w e-mailach od czytelników, dziś opowiem Wam jak wygląda to w rzeczywistości.

31 października 2013 0

Dwa foteliki z oceną 4 – który wybrać?

przez Paweł Kurpiewski

2 foteliki z oceną 4 w testach. Który wybrać i po co przepłacać? To temat bardzo często pojawiający się w pytaniach rodziców. Pani Ula pyta o foteliki Roemer King i Roemer Trifix. Mam pytanie, oba foteliki uzyskały ocenę 4 za bezpieczeństwo w niezależnych testach. Jaki jest więc sens kupowania wersji z tak zaawansowanym systemem Isofix i dodatkowym pasem V-tether tzn. modelu Trifix, skoro nie przekłada się to na zwiększenie bezpieczeństwa w crashtestach?

5 września 2013 4

Bez bazy bezpieczniej niż z? Wyjątki od reguły

przez Paweł Kurpiewski

Inspirowany listem i pytaniem od Pani Marii będę poruszał temat tego, jak to jest możliwe, że foteliki dla niemowląt montowane bez użycia baz montażowych uzyskują lepszy wynik w testach niż te same foteliki montowane z użyciem bazy. Oczywiście mówimy o jakichś konkretnych przypadkach. A dodajmy, że nie były to pojedyncze przypadki.

22 lipca 2013 20

Foteliki z osłoną tułowia przegrały pod lupą ECE

przez Paweł Kurpiewski
Testy fotelików z osłoną tułowia UTAC. Fotelik po teście dachowania.

Testy UTAC zostały potwierdzone opiniami ekspertów z całego świata. Zmiany w procedurze homologacji fotelików utrudniające wprowadzanie do obrotu fotelików z osłoną tułowia zatwierdzone. Jakie zmiany wprowadza „suplement 7″? Co dalej z fotelikami z osłoną tułowia?

29 maja 2013 1

Testy fotelików ADAC 2013 – reglamentowany dostęp :-(

przez Paweł Kurpiewski

Ostatni odcinek opowieści o testach ADAC 2013 z nagrania dokonanego “na gorąco”. Tym razem o reglamentowanym dostępie do testów. Zapraszam do lektury poniższego artykułu a odnajdziecie w nim szczegóły.

24 maja 2013 10

Testy fotelików 2013 – komentuje Paweł Kurpiewski

przez Paweł Kurpiewski

Kolejna porcja moich komentarzy odnośnie tegorocznych testów ADAC. Demaskuję błędy i wytykam nieścisłości, a przede wszystkim zwracam uwagę na to co może umknąć Wam kiedy będziecie owe testy czytać. Zapraszam zatem do przesłuchania podcastu i lektury poniższego artykułu.

22 maja 2013 9

Testy fotelików 2013

przez Paweł Kurpiewski

Testy fotelików 2013 już są! W tym roku do niezależnych testów fotelików stanęło 27 nowych modeli fotelików. 2 foteliki uzyskały oceny 5, aż 13 ocenę 4. Trzem fotelikom zdegradowano ocenę za wysoką zawartość substancji szkodliwych [z czym nie do końca się zgadzam]. Testowano 4 modele fotelików montowane tyłem do kierunku jazdy powyżej 13 kg.

15 maja 2013 3

Testy fotelików ADAC 2013, są już przecieki…

przez Paweł Kurpiewski

Testy fotelików ADAC 2013 już się zakończyły! Trwa opracowanie wyników. Są tez już pierwsze przecieki dotyczące tych tych testów, a emocje sięgają już zenitu! Oficjalne wyniki opublikujemy jak zwykle w okolicach Dnia Matki.

Dziś mogę powiedzieć…

7 kwietnia 2013 7

Testy fotelików – procedury i interpretacja wyników

przez Paweł Kurpiewski

Po raz kolejny będę mierzył się z pytaniami od czytelników mojego bloga. Tym razem zasypano mnie pytaniami dotyczącymi procedur niezależnych testów i wyników w tych testach. Śpieszę z odpowiedziami.