Kategoria: Dobór fotelika

Fotelik nie pasuje do samochodu…

Po moim ostatnim wpisie dotyczącym doborów fotelików wcale nie przestały napływać do mnie listy od rodziców. A wręcz przeciwnie, dziś znów temat „wyciągnięty” z korespondencji. Uwaga wysłuchajcie do końca, bo tym razem odpowiem 😉

Read More

Kiedy zmienić fotelik na kolejny?

Jednym z newralgicznych dla bezpieczeństwa dzieci w samochodach jest chwila, w której rodzice decydują się na zmianę fotelika na kolejny. Rodzice bardzo często spieszą się, by przesadzić dziecko do fotelika większego i reguły nie jest to dobre rozwiązanie.

Read More

Crunch! Odcinek 4: Maxi-Cosi Priori XP i Britax First Class

O zjawisku crunch mówiliśmy już w poprzednich kilku wpisach. Dziś zajmiemy się kluczowym problemem, a mianowicie – jak sobie z tym zjawiskiem poradzić. Przede wszystkim zachęcam do sprawdzenia każdego kupowanego lub sprzedawanego fotelika. Absolutnie każdy zakup lub sprzedaż fotelika należy poprzedzić sprawdzeniem długości cięgna pasa bezpieczeństwa. Jeżeli zamek jest na długim cięgnie, to niebezpieczeństwo crunch jest znacznie większe.

Read More

Czy można przedłużyć pasy bezpieczeństwa?

Na jednym z forów internetowych mój asystent wygrzebał ciekawy temat. Jeden z rodziców pyta innych rodziców (Ci na pewno będą dla niego doskonałym źródłem wiedzy) o to, czy można przedłużyć pasy bezpieczeństwa. Delikwent kupił fotelik i okazuje się, że „ten wredny samochód ma za krótkie pasy bezpieczeństwa”.

Read More
Loading