Kategoria: Dobór fotelika

Jak dobrać fotelik? Pytanie to spędza sen z powiek wielu rodzicom.

Inne wątpliwości mają ci, którzy oczekują pierwszego dziecka, inne zmieniający fotelik na następny. A co zrobić, gdy w rodzinie pojawia się kolejny maluch: drugi, trzeci, czwarty…? Odnalezienie się w gąszczu pojawiających się przy tym problemów jest możliwe. I właśnie w tym miejscu będę pomagał przez nie przebrnąć tak, aby każdy z Was mógł dokonać najlepszego wyboru.

19 sierpnia 2013 2

Fotelik nie pasuje do samochodu…

przez Paweł Kurpiewski

Po moim ostatnim wpisie dotyczącym doborów fotelików wcale nie przestały napływać do mnie listy od rodziców. A wręcz przeciwnie, dziś znów temat “wyciągnięty” z korespondencji. Uwaga wysłuchajcie do końca, bo tym razem odpowiem 😉

23 lipca 2013 6

Kiedy zmienić fotelik na kolejny?

przez Paweł Kurpiewski

Jednym z newralgicznych dla bezpieczeństwa dzieci w samochodach jest chwila, w której rodzice decydują się na zmianę fotelika na kolejny. Rodzice bardzo często spieszą się, by przesadzić dziecko do fotelika większego i reguły nie jest to dobre rozwiązanie.

9 maja 2013 2

Buckle crunch! odcinek 6: skręcamy 3x zamek

przez Paweł Kurpiewski

Kolejny już, chyba 158 odcinek opowieści o Buckle Crunch. Zajrzyjcie do poprzednich moich podcastów, przeczytajcie artykuły i obejrzyjce filmy żeby zapoznać się z tym niebezpiecznym, które może kosztować zdrowie, a nawet życie dziecka.

19 kwietnia 2013 3

Crunch! Odcinek 4: Maxi-Cosi Priori XP i Britax First Class

przez Paweł Kurpiewski

O zjawisku crunch mówiliśmy już w poprzednich kilku wpisach. Dziś zajmiemy się kluczowym problemem, a mianowicie – jak sobie z tym zjawiskiem poradzić. Przede wszystkim zachęcam do sprawdzenia każdego kupowanego lub sprzedawanego fotelika. Absolutnie każdy zakup lub sprzedaż fotelika należy poprzedzić sprawdzeniem długości cięgna pasa bezpieczeństwa. Jeżeli zamek jest na długim cięgnie, to niebezpieczeństwo crunch jest znacznie większe.

21 marca 2013 5

Niebezpieczeństwo “buckle crunch” cz. 2

przez Paweł Kurpiewski

Kolejna część wpisu poświęcona Buckle Crunch, czyli „chrupnięciu” zamka pasa bezpieczeństwa. Zapoznaj się z pierwszą częścią tego wpisu, abyś mógł lepiej zapamiętać nazwę tego zjawiska pomoże Ci w tym paczka chipsów „Crunchips”.

19 stycznia 2013 12

Czy można przedłużyć pasy bezpieczeństwa?

przez Paweł Kurpiewski

Na jednym z forów internetowych mój asystent wygrzebał ciekawy temat. Jeden z rodziców pyta innych rodziców (Ci na pewno będą dla niego doskonałym źródłem wiedzy) o to, czy można przedłużyć pasy bezpieczeństwa. Delikwent kupił fotelik i okazuje się, że „ten wredny samochód ma za krótkie pasy bezpieczeństwa”.

9 grudnia 2012 16

Sunshine Kids Radian nowa groźna subkultura?

przez Paweł Kurpiewski
Radian montowany tyłem

Zaczniemy kontrowersyjnie, przynajmniej jak dla mnie – chcę dziś zniechęcać Was do fotelików 9-18kg montowanych tyłem do kierunku jazdy. Moim celem jest uświadomienie Was, że nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać.

10 sierpnia 2012 3

Dobór fotelika przez Internet?

przez Paweł Kurpiewski

Dziś opowiemy o bardzo ciekawym zjawisku, obserwowalnym chyba tylko w Polsce. Jest nim dobór fotelików samochodowych dla dzieci przez Internet. Jak oni to robią? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie!

8 sierpnia 2012 5

Dostałeś fotelik w prezencie? Uważaj!

przez Paweł Kurpiewski

Co zrobić z fotelikiem, który otrzymaliśmy w prezencie – od babci, dziadka, cioci, wujka lub znajomych? Czy jest to dobry pomysł na prezent dla innych rodziców? Jest to bowiem niemały wydatek, a obdarowani powinni się cieszyć, dlaczego więc może to być tylko kłopot zamiast wspaniałej niespodzianki?

7 sierpnia 2012 6

Fotelik dla dziecka w samochodzie sportowym

przez Paweł Kurpiewski

Drodzy Państwo, czy zastanawialiście się kiedyś, jak zamontować fotelik dla dziecka do Waszej “sportowej fury”? Wasze dziecko na pewno będzie czerpało sporo radości z szybkiej jazdy, ale musi podróżować bezpiecznie!