… Główka opada dziecku na piersi, a fotelik jest zamontowany zbyt pionowo… To najczęściej zgłaszane „problemy” przez świeżo upieczonych rodziców odnośnie fotelików 0-13kg. Po moim ostatnim wpisie dotyczącym doborów fotelików wcale nie przestały napływać do mnie listy. A wręcz przeciwnie, dziś znów temat „wyciągnięty” z korespondencji. Uwaga wysłuchajcie do końca, bo tym razem odpowiem 😉 

Untitled-1

Droga Pani Zuzanno i wszystkie szanowne i drogie mamy oraz tatusiowie. Jeżeli kupujecie fotelik bez przymierzenia go do Waszego samochodu, to możecie pozostawać w przekonaniu, że producenci fotelików nie wiedzą jak robić foteliki. Jest to nieprawdą. Oni doradzają Wam abyście przed kupieniem ich fotelika, przymierzyli go w samochodzie. Nie każdy fotelik dla niemowlęcia i w ogóle nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu.

Foteliki pod lupą, co tłumaczy Kurpiewski?

Przywieziony ze Stanów Zjednoczonych super-kątomierz!

O fotelikach 0-13kg, sposobie ich dobierania i pomiarach kąta pisałem już na tym blogu kilkakrotnie. Mówili na ten temat również nasi kursanci. Zapraszam Was do skorzystania z tej wiedzy. Zapraszam Was do nauczenia się tego w jaki sposób dobiera się fotelik do samochodu pod względem kąta. Jak mierzy się kąt między oparciem fotelika, a kanapą samochodu. Skorzystajcie z tego amerykańskiego wynalazku – kątomierza zrobionego z kartki papieru.

Kątomierz wykonany z kartki papieru pomoże Wam ocenić, czy fotelik nie leży zbyt pionowo lub zbyt poziomo

Kątomierz wykonany z kartki papieru pomoże Wam ocenić, czy fotelik nie leży zbyt pionowo lub poziomo

Zapraszam do zapoznania się z poprzednimi moimi wpisami i do słuchania kolejnych moich podcastów.

 

 

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupa – Bezpieczny (nie) bezpieczny fotelik