Kategoria: Inspekcje Fotelików

Badania na całym świecie pokazują, że ponad 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo. “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” to kampania społeczna mająca na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w samochodach poprzez bezpośrednie spotkania z rodzicami i eliminację tych błędów. Więcej informacji oficjalnych o kampanii znajdziesz na stronie: www.inspekcje-fotelikow.pl 

Na blogu będziemy relacjonować niektóre wydarzenia z tej kampanii. Pokażę Wam kuchnię pracy inspektorów. Zajrzymy od czasu do czasu do kart inspekcyjnych i przeanalizujemy konktetne przypadki błędów, ku przestrodze dla innych rodziców.

Jeśli jesteś rodzicem – czytaj, ucz się i dołącz do naszego grona certyfikowanych inspektorów! Jeśli jesteś sprzedawcą lub właścicielem sklepu – przyłącz się do kolejnej edycji kampanii lub otwórz własny punkt inspekcyjny (Uwaga: wymaga ukończenia specjalnego szkolenia i certyfikatu).

W tym miejscu opowiem nie tylko o letniej trasie polskiej kampanii “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików”, ale także o wszystkim, co się z tą tematyką łączy, w tym także o podobnych działaniach prowadzonych za granicą.


19 maja 2015 0

Jak Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików leczą polskie społeczeństwo?

przez Paweł Kurpiewski

Od 4 lat w czasie wakacji w całej Polsce rodzice mogą spotkać ekspertów kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Ta kampania to tysiące przeprowadzonych inspekcji, setki godzin rozmów i konsultacji i przede wszystkim wielka praca wielu ludzi na rzecz zmiany postaw użytkowników samochodów w trosce o bezpieczeństwo dzieci.

30 kwietnia 2015 0

Ruszyła kolejna odsłona kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015

przez Paweł Kurpiewski

W weekend 25 i 26 kwietnia 2015 odbył się pierwszy, dwudniowy event kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015. Pamiętacie Państwo poprzednie lata? Kampania podróżuje po całym kraju odwiedzając największe miastach Polski. Tam ekipy ekspertów i wyszkolonych specjalistów sprawdzają montaż fotelików dla dzieci w samochodach rodziców, którzy przyjeżdżają na eventy.

24 września 2014 0

Grzegorz Izydorczyk – SMYK – o Ogólnopolskich inspekcjach fotelików: “Rozmach tej kampanii jest naprawdę imponujący”

przez Paweł Kurpiewski

Podczas finału kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 rozmawialiśmy z przedstawicielem sieci sklepów SMYK – Grzegorzem Izydorczykiem, managerem ds. sprzedaży kategorii HW. SMYK został partnerem lokalnym finału kampanii, który odbył się w Warszawie przy SMYK MEGASTORE. Zapraszamy do przeczytania/przesłuchania wywiadu.

11 września 2014 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 – opinie rodziców, cz II.

przez Paweł Kurpiewski

Kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 dobiega końca. W momencie pisania tego artykułu czekamy na finał kampanii, który odbędzie się 20 września 2014 w Warszawie przy SMYK Megastore na Targówku. Przez całe lato zbieraliśmy opinie rodziców o kampanii, a teraz publikujemy drugą pulę tych opinii. Przeczytajcie i dowiedzcie się co myślą rodzice o OIF.

28 sierpnia 2014 0

“Chcemy aby jak najwięcej dzieci było przewożonych bezpiecznie.” – Hubert Wiśniewski i Katarzyna Lenart – BeSafe

przez Paweł Kurpiewski

Podczas trasy kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 spotkaliśmy się z Katarzyną Lenart i Hubertem Wiśniewskim z firmy “Marko” będącej wyłącznym importerem marki BeSafe w Polsce. BeSafe jest sponsorem strategicznym kampanii społecznej “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014”.

21 lipca 2014 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików w TVN24

przez Paweł Kurpiewski

Trasa kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 jest w rozkwicie. Ostatni przystanek z 19 lipca, który miał miejsce w Krakowie przyniósł absolutny rekord przeprowadzonych inspekcji, których tego dnia było aż 90! Dla lepszej świadomości – jedna inspekcja to min. 20 minut indywidualnego spotkania z ekspertem, a każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. I tego między innymi można dowiedzieć się z najnowszego materiału TVN24, który został zrealizowany dla Faktów online w trakcie eventu w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia.

29 listopada 2013 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2013 – finał!

przez Paweł Kurpiewski

W sobotę 30.11.2013 przy ul. Daimlera 1 w Warszawie odbędzie się finał Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików 2013. Podsumowująca tegoroczną trasę impreza będzie miała miejsce w salonie Mercedes-Benz. Niemiecki producent samochodów objął patronatem imprezę finałową.

3 października 2013 0

Fotelik to nie amulet

przez Paweł Kurpiewski

Ten wpis nazwałem “Fotelik to nie amulet”. Nadzorując pracę inspektorów, którzy wrócili ostatnio z Krakowa z Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików zobaczyłem w kartach dosyć ciekawe przypadki. Zanim zacznę ich analizę powiem, że bardzo się cieszę, że Ci rodzice w ogóle do nas trafili. Nie wszyscy byli czytelnikami naszych serwisów internetowych. Niektórzy trafili do nas za pośrednictwem mediów. Dzięki temu wiemy, że takich rodziców jest więcej.

3 września 2013 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Opinie rodziców Szczecin

przez Paweł Kurpiewski

Inspekcje Fotelików w Szczecinie zakończyły się niemal rekordową liczbą 53 przeprowadzonych inspekcji. Team Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików był całkowicie pochłonięty pracą.…

23 sierpnia 2013 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Opinie rodziców

przez Paweł Kurpiewski

We wtorek 20 sierpnia 2013 kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedziła Poznań. Jak zwykle sprawdzano drobiazgowo bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów, a także ich rodziców. Z rodzicami właśnie rozmawiał Michał pytając o ich wrażenia po inspekcjach. Zapis tych rozmów znajdziecie na oficjalnej stronie kampanii ale tylko u nas macie szansę na posłuchanie podcastu mp3. Zapraszam.

12 sierpnia 2013 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików na Śląsku

przez Paweł Kurpiewski

Zainteresowanie inspekcjami w Katowicach i Zabrzu przerosło nasze oczekiwania. Nie tylko w zakresie ilości gości, którzy nas odwiedzili, bardzo mile zaskoczyła nas frekwencja. Pracowaliśmy równolegle na 3 stanowiskach i czasami mieliśmy kolejkę dwóch samochodów na stanowisko oczekujących na inspekcję.

6 sierpnia 2013 0

Inspekcje Fotelików okiem rodziców – Magdalena Obałek

przez Paweł Kurpiewski

Z cyklu „Rodzice o Inspekcjach Fotelików” – wywiad z Magdaleną Obałek. Michał rozmawiał z Panią Magdaleną w Katowicach 26 lipca, tuż po zakończonej inspekcji fotelików, z którymi przyjechała Pani Magdalena. Okazało się, że jest kilka błędów. Ujawniliśmy je, pomogliśmy odpowiednio zamontować foteliki i dokonaliśmy stosownego instruktażu. Zapraszam do lektury i wysłuchania wywiadu z kolejnym, zadowolonym gościem inspekcji.

6 sierpnia 2013 0

Aspirant Jacek Prokop – Inspekcje w Katowicach

przez Paweł Kurpiewski

Na trasie kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików często odwiedzają nas funkcjonariusze Policji. Michał rozmawiał z Asp. Jackiem Prokopem z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Pan Jacek już po raz drugi był gościem naszych inspekcji.

5 sierpnia 2013 1

Inspekcje okiem policjanta – st. sierż. Piotr Włodarczyk

przez Paweł Kurpiewski

Jak wyglądają Inspekcje Fotelików z perspektywy funkcjonariusza Policji? Dla większości funkcjonariuszy Policji Inspekcje Fotelików to przełom w myśleniu o bezpieczeństwie dzieci w samochodach. Michał w rozmowie ze st. sierż. Piotrem Włodarczykiem zbiera pozytywny feedback o naszej imprezie i budzące nadzieję zapewnienie, że od teraz w kontrolach drogowych pojawi się ten dodatkowy element, sprawdzanie bezpieczeństwa najmłodszych…

31 lipca 2013 0

Katowice – Inspekcje na gorąco – Anna Markowska

przez Paweł Kurpiewski

Michał Korejba rozmawia o kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2013 z Anną Markowską, koordynatorką kampanii. Nagrania dokonano 26 lipca 2013 roku, na Inspekcjach Fotelików przy sklepie firmowym Maxi-Cosi “Dziecięcy Ekspert” w Katowicach.

30 lipca 2013 2

Inspekcje fotelików – Analiza kart inspekcyjnych

przez Paweł Kurpiewski

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików trwają. Odwiedziliśmy do tej pory Warszawę – dwukrotnie, Józefów, Siedlce, Katowice i Zabrze. Wkrótce ruszamy w dalszą drogę. Natomiast dziś chciałbym zapoznać Was z wynikami analiz kart inspekcyjnych. Rodzice odwiedzający nasze imprezy zawsze zostawiają po sobie ślad w postaci wypełnionej karty, na której nasi technicy notują szczegółowo przebieg inspekcji. Dziś dowiecie się jakie wnioski płyną z odczytu tych kart.

15 czerwca 2013 0

Fotelik przymierzony przed zakupem, my dajemy tunning

przez Paweł Kurpiewski

Jak to miło kiedy na stanowisko inspekcyjne przychodzą ludzie, którzy wiedzą czego chcą. Niedawno spotkaliśmy się podczas inspekcji z bardzo dobrze poinformowaną mamą dwójki dzieci w wieku 4 i 2. Pani ta obdarzona była solidną wiedzą i przygotowaniem, a my pomogliśmy tylko uzyskać sytuację, w której jej dzieci były w samochodzie jeszcze bardziej bezpieczne. Oby tak dalej!