Kategoria: Foteliki w mediach

Foteliki bywają gwiazdami programów telewizyjnych! Zdarza się jednak, że są antygwiazdami… W kategorii “Foteliki w mediach” komentuję wypowiedzi na temat bezpieczeństwa dzieci w samochodach pojawiające się w mediach. Reklamy, artykuły prasowe. Pokazuję też kulisy programów z własnym udziałem oraz publikuję uzupełnienia i korekty do atrykułów publikowanych w prasie oraz w innych serwisach internetowych. Zapraszam do lektury!

10 kwietnia 2015 1

Paweł Kurpiewski w “Trójce”

przez Paweł Kurpiewski

Spotkaliśmy się ponownie z Kubą Witkowskim z Programu 3 Polskiego Radia na rozmowie w temacie rządowych zmian dotyczących ustawy “Prawo o ruchu drogowym”. Ustawa ma wkrótce trafić do Prezydenta po poprawkach, które przygotował Senat.

31 marca 2015 0

Warsztaty dla dziennikarzy. Z social mediów – do mediów

przez Paweł Kurpiewski

Dlaczego organizujemy pokazy i warsztaty dla mediów w kwestii bezpieczeństwa dzieci? Dlaczego uczymy osoby z branży medialnej, jak poprawnie montować foteliki samochodowe dla dzieci, jak dobrze ustawić fotel i zagłówek? Czy tylko dla ich prywatnego bezpieczeństwa?

27 stycznia 2015 0

Paweł Kurpiewski w audycji porannej w PR3: 135 cm wzrostu i jazda bez fotelika to śmiertelnie niebezpieczny pomysł!

przez Paweł Kurpiewski

27 stycznia 2015 Paweł Kurpiewski wypowiadał się w radiowej “Trójce” o planowanej rzez Resort Infrastruktury i Rozwoju nowelizacji w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Zapraszamy do wysłuchania reportażu przygotowanego przez Kubę Witkowskiego.

23 stycznia 2015 0

135 cm wzrostu i jazda bez fotelika to śmiertelnie niebezpieczny pomysł! – raport medialny

przez Paweł Kurpiewski

135 cm wzrostu i jazda bez fotelika to śmiertelnie niebezpieczny pomysł. W ostatnich dniach w mediach zawrzało. Polski rząd planuje zmiany w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, które to zmiany mają umożliwić rodzicom przewożenie trzeciego dziecka bez fotelika.

23 stycznia 2015 0

Gazeta Wyborcza o absurdalnym projekcie rządu: “135 cm to śmiertelnie niebezpieczny pomysł”

przez Paweł Kurpiewski

Kolejna publikacja dotycząca rządowego planu zmiany dobrych przepisów na złe przepisy pojawiła się w Gazecie Wyborczej. Z Pawłem Kurpiewskim skontaktował się wydawca portalu prosząc o komentarz w tej sprawie. Przesłaliśmy oficjalne pismo, w którym ekspert tłumaczy problem.

23 stycznia 2015 0

Kurpiewski u Kuźniara, czyli: Wstajesz i wiesz

przez Paweł Kurpiewski

Planowane zmiany w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym w ostatnim czasie zelektryzowały opinię publiczną. Nowe prawo, które planuje wprowadzić rząd Ewy Kopacz zakłada możliwość przewożenia dzieci od 135 cm wzrostu bez fotelika samochodowego.

19 listopada 2014 0

Paweł Kurpiewski w magazynie “Pytanie na śniadanie” w Programie 2 Telewizji Polskiej

przez Paweł Kurpiewski

Dzisiejsze śniadanie, jeżeli spędzaliście je Państwo w towarzystwie Programu 2 TVP, mogliście zjeść słuchając Pawła Kurpiewskiego. Ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach został zaproszony do programu “Pytanie na śniadanie” gdzie odpowiadał na pytania prowadzących i opowiadał o fotelikach samochodowych dla dzieci.

1 lutego 2014 1

TVN24 – Pasy fakty i mity – sprostowanie

przez Paweł Kurpiewski

29 stycznia wraz z TVN24 nagraliśmy ekranizację artykułu “Zimowa kurtka i pasy bezpieczeństwa, jak nie stracić wątroby i śledziony”. Materiał, podobnie jak jego pierwowzór na naszym blogu, odbił się szerokim echem w środowisku motoryzacyjnym, ale nam odbił się… czkawką. Sposób przedstawienia problemu, skróty, cięcia i drastyczny montaż wprowadziły dezinformację. W związku z tym publikujemy sprostowanie.

29 stycznia 2014 0

Eksperyment życie z TVN i Subaru

przez Paweł Kurpiewski

We współpracy z Subaru Import Polska sp. z o.o oraz Dukiewicz Sp.j. zrealizowaliśmy ekranizację artykułu Pawła Kurpiewskiego “Zimowa kurtka i pasy bezpieczeństwa, jak nie stracić wątroby i śledziony podczas zderzenia?” dla TVN24. Dziękujemy za współpracę i cieszymy się mogąc propagować dobre i bezpieczne wzorce razem z Wami. Poniżej publikujemy sesję zdjęciową z “backstage”.

24 października 2013 1

Nowa Toyota Corolla – fatalna reklama

przez Paweł Kurpiewski

Nowa Toyota Corolla – niezawodnie przez życie… Niezawodnie, o ile nie dojdzie do zderzenia. Trochę mi żal, że tak porządny koncern produkując wysokobudżetową reklamę (bo kosztowała więcej niż 2mln złotych) używa tak kiepskich fotelików, w których tak kiepsko zapina dzieci.

25 lipca 2013 0

Fotelik Royal Baby!

przez Paweł Kurpiewski

Trudno jest mi zachować poważną minę i śmieję się patrząc w mikrofon, ale trudno mi się nie śmiać. Dziś jest wielki dzień. Nigdy nie mówiło się tyle o fotelikach co 24 lipca 2013 roku. Czy to dzięki Inspekcjom Fotelików, które odbędą się już w piątek w Katowicach i w sobotę w Zabrzu? Niee! 😉 Wszystko za sprawą Williama! Książę doczekał się syna i dziś cała prasa i wszystkie serwisy rozpisują się na ten temat.

29 stycznia 2013 1

Kup poddupnik za 15 PLN i zwiększ sprzedaż!

przez Paweł Kurpiewski

Opowiem dziś o kulisach programu „Pytanie na śniadanie” z dnia 21 sierpnia 2012 roku. Dowiecie się o tym co ciekawego wydarzyło się na planie, a czego nie widzieli widzowie. Uwaga: będzie merytorycznie. Będzie też doskonały sposób na przekonanie nieprzekonanych rodziców do zakupu porządnego fotelika.

27 lipca 2012 1

Pytanie na śniadanie 24.07.2012

przez Paweł Kurpiewski
O fotelikach w Pytanie na śniadanie

Unikam oglądania programów TW Śniadaniowych, ale ponieważ cieszą się one dużą ogladalnością, to z chęcią w nich występuję. Drodzy czytelnicy, dziś zapraszam Was do obejrzenia „Pytania na śniadanie”. UWAGA! Nie zalecam jedzenia przy tym śniadania, bo można się przy tym z wrażenia udławić!

23 lipca 2012 0

Mamo to ja 08/2012

przez Paweł Kurpiewski
Mamo to ja - sierpień 2012

„Fotelik na 5 z plusem”. Joanna Karwat pisze, czy wiesz ile gwiazdek dostaje fotelik, który pomyślnie przeszedł testy zderzeniowe i jest najbardziej bezpieczny? Niestety ten artykuł ilustrują zdjęcia wprowadzające czytelnika w błąd i propagujące błędne wzorce.

18 lipca 2012 3

Mam dziecko 08/2012

przez Paweł Kurpiewski
Magazyn "mam dziecko" z sierpnia 2012

Kolejna odsłona wakacyjnego przeglądu prasy. Dzisiaj zajrzałem do „Mam dziecko” z sierpnia 2012 i nie znalazłem żadnego artykułu, który zwrócił by moją uwagę, natomiast moje oko przykuły reklamy. O nich dzisiaj słów kilka.

16 lipca 2012 2

M jak mama 08/2012

przez Paweł Kurpiewski
M jak Mama

Niestety w Polsce prawo prasowe pozwala na przepisanie za pomocą synonimów dowolnego tekstu i traktowanie go jako własnego. Omówię tekst Katarzyny Hubicz z 8 sierpnia 2012 roku, zamieszczony w czasopiśmie „M jak mama”. Ten tekst mimo solidnej dawki wiedzy z serwisu fotelik.info nie jest pozbawiony wad.