Warsztaty dla dziennikarzy. Z social mediów – do mediów

31 marca 2015 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Organizujemy pokazy i warsztaty dla mediów w kwestii bezpieczeństwa dzieci. Uczymy osoby z branży medialnej, jak poprawnie montować foteliki samochodowe dla dzieci, jak dobrze ustawić fotel, prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa i wyregulować zagłówek. Poczytaj jak przeszliśmy przeszliśmy z social mediów – do mediów.

Dzięki tego typu działaniom docieramy do jeszcze szerszego grona osób w całej Polsce. Wstrząśnięci dziennikarze chętnie dzielą się swoją nowo-uzyskaną wiedzą tworząc doskonałe materiały medialne, które promują dobre i bezpieczne postawy.

Ostatnia tematyka pokazów dziennikarzy dotyczyła zgody na przewożenie w samochodzie dzieci w wieku 3 lat i wzroście 135 cm bez fotelika. Forsowaliśmy z pozytywnym skutkiem, aby powyższe zmiany w prawie nie weszły w życie w pierwotnej wersji. Więcej na ten temat: Bój o 135 cm i jazdę bez fotelika zakończony.

Warsztaty dla dziennikarze prowadzone przez Pawła Kurpiewskiego

Warsztaty dla dziennikarzy prowadzone przez Pawła Kurpiewskiego

Warsztaty dla dziennikarzy zorganizowane zostały przy okazji targów KIDS’ TIME i Mistrzostw Polski Fotelikiada 2015. Pokazywaliśmy wówczas na czym polega (skrajnie niebezpieczny) problem. Eksperci z serwisu fotelik.info po raz kolejny przedstawiali argumenty w tej kontrowersyjnej kwestii. W udowodnieniu irracjonalności proponowanych zmian w prawie pomogły dzieci-statyści, które reprezentowały grupy proponowane do zwolnienia z obowiązku podróżowania w foteliku. Udowodniono po raz kolejny, że samochodowy pas bezpieczeństwa został stworzony do ochrony dorosłych, a nie dzieci, i w żaden sposób nie jest dzieciom w stanie zapewnić bezpieczeństwa i nie jest w stanie uchronić przed dramatycznymi rezultatami nurkowania i uderzenia w boczną szybę. W większości przypadków nie będzie nawet możliwe wymuszenie jego właściwego przebiegu. Pas nie zastąpi fotelika. Nie do tego został zaprojektowany.

W trakcie tego tylko pokazu odwiedziły nas ekipy TVN Turbo, Polskiego Radia, Onet.pl i Gazeta.pl. Dziękujemy za obecność i wsparcie promocji dobrych i bezpiecznych postaw.

Zobacz relację wideo TVN Turbo z warsztatów dla dziennikarzy:

Zobacz galerię zdjęć z pokazu dla dziennikarzy przeprowadzonego w trakcie targów Kids’ Time 2015.