Magazyn "mam dziecko" z sierpnia 2012

Mam dziecko 08/2012

18 lipca 2012 3 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Kolejna odsłona wakacyjnego przeglądu prasy. Dzisiaj zajrzałem do „Mam dziecko” z sierpnia 2012 i nie znalazłem żadnego artykułu, który zwrócił by moją uwagę, natomiast moje oko przykuły reklamy. O nich dzisiaj słów kilka.

Magazyn "mam dziecko" z sierpnia 2012

Czy JunoFix to bezpieczny fotelik? Wierzysz reklamom?

Bezpieczny w podróży, fotelik JunoFix wyposażony jest w regulowaną osłonę tułowia. Liniowy system ochrony przed zderzeniem bocznym oraz mocowania Isofix. I tu ciekawostka. Zamiast pięciopunktowych szelek (ja wolałbym: Uprzęży) fotelik ma osłonę, która w chwili wypadku amortyzuje siłę uderzenia, dzięki temu dziecko jest lepiej chronione. Nie wiem w jaki sposób można to udowodnić, ja wiem tyle – że testy pokazują, co pokazują, a biomechanicy się o te rozwiązania ciągle spierają. Czekamy na wyniki, europejskich projektów badawczych.

Ulepszony liniowy system ochrony przed zderzeniem bocznym RSP redukuje siłe uderzenia zabezpieczając zarówno barki jak i głowę dziecka i tutaj nie mogę nic innego powiedzieć tylko, że rzeczywiście tak jest. Cybex i Kiddy osiągnęli maximum jeżeli chodzi o materiały pochłaniające energię podczas zderzenia bocznego.

 

Zapisz na dysk nagranie w wersji mp3: Przegląd prasy – Mam dziecko 08/2012