Fotelik Royal Baby!

25 lipca 2013 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Trudno jest mi zachować poważną minę i śmieję się patrząc w mikrofon, ale trudno mi się nie śmiać. Dziś jest wielki dzień. Nigdy nie mówiło się tyle o fotelikach co 24 lipca 2013 roku. Czy to dzięki Inspekcjom Fotelików, które odbędą się już w piątek w Katowicach i w sobotę w Zabrzu? Niee! 😉 Wszystko za sprawą Williama! Książę doczekał się syna i dziś cała prasa, i wszystkie serwisy rozpisują się na ten temat.

Pozwólcie, że przytoczę kilka tytułów prasowych. “Fotelik dla przyszłego następcy tronu nie kosztował fortuny” – plotek.pl (pierwszy raz w życiu czytam plotka) Pudelek! – “Kate i William pokazali synka”. Wchodzimy na “bardzo poważny” serwis onet.pl – “Rodzice! Nie przewoźcie dzieci tak jak William i Kate”, Hotplota (monitoring mediów przynosi nam informacje z bardzo dziwnych źródeł.) – “Dziecko Kate mogło zginąć, książę William zachował się nieodpowiedzialnie, co zagrażało Royal Baby?”. Ja dodam jeszcze jeden: “William i Kate zaproszeni na Inspecje Fotelików do Katowic.” 26 lipca 2013 roku wykwalifikowani inspektorzy kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików nauczą księcia Williama jak prawidłowo zapinać dziecko w foteliku i jak prawidłowo montować fotelik w samochodzie.

O Royal Baby i ... fotelikach rozpisują się portale plotkarskie!

O Royal Baby i … fotelikach rozpisują się nie tylko serwisy plotkarskie!

Życzę Wam wesołej zabawy, bo doktoryzować się na temat prawidłowego zapięcia Royal Baby nie mam zamiaru. Jeżeli macie wątpliwości jak powinno być zapięte dziecko w pierwszym foteliku to nie korzystajcie tylko z serwisu onet.pl, bo krytykując księcia Williama  pokazuje błędny wzorzec, a na dodatek amerykański. Co mam na myśli? Dziecko, które pokazane jest jako wzorzec prawidłowego zapięcia jest zapięte nieprawidłowo, pasek uprzęży spada mu z jednego ramienia, a klips piersiowy ustawiony jest na nieprawidłowej wysokości. Drodzy dziennikarze – krytykując uzbrojcie się w wiedzę.

Spieszę jeszcze z doniesieniem, że plotek się myli. Nie będę pisał sprostowania 😉 To nie jest żaden “najsłabszy fotelik”. Królewska para wybrała dla swojego dziecka fotelik Britax-Roemer Baby Safe. Nawet w tej marce istnieją fotele bardziej rozwinięte, ale jest to fotelik z oceną 4 w niezależnych testach, a z odpowiednią bazą Isofix osiąga bezpieczeństwo na poziomie 5.

A teraz o bezpieczeństwie ROYAL BABY…

Nie wiem, czy dobrze jest krytykować bliźnich bez ich obecności, ja zaprosiłem już księcia Williama do Katowic pod sklep firmowy Maxi-Cosi w Katowicach po to, żebyśmy mogli nauczyć królewskich rodziców jak się opiekować młodym królem, bo tylko wiedza przekazywana z rąk do rąk jest w stanie uguntować się na tyle, żeby zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Patrząc na te obrazki poproszę Was drodzy rodzice abyście nie zawijali swojego dziecka wraz z rękami w pieluchy. Ten sposób baby-care był uskuteczniany na podlaskich wsiach w latach 50-tych. Przewożąc dziecko w sezonie letnim wystarczy użyć pajacyka. Na Allegro 5zł. W Megapace za 150zł William może kupić aż 40 pajacyków. 😉

Pasy uprzęży powinny przechodzić na wysokości ramion lub schodzić za ramiona dziecka. W foteliku Baby Safe mamy uprząż pięciopunktową. Dwa pasy powinny obejmować ramiona dziecka, dwa pasy biodra dziecka i mamy piąty pas – kroczowy. Przy zawinięciu dziecka w pieluszki nie jesteśmy w stanie użyć pięciopunktowych pasów uprzęży, a ta powinna być naciągnięta tak mocno jak to jest możliwe.

Paweł Kurpiewski na szkoleniach dla specjalistów i prezentując jak uprząż powinna być napięta odwraca fotelik do góry dnem, w którym jest zapięta (prawidłowo) jedna z naszych małych asystentek. To zapięcie powinno być tak ciasne, aby dziecko odwrócone do góry dnem razem z fotelikiem nie drgnęło w nim ani na milimetr.

[box type=”warning”] UWAGA: Nie testuj nigdy zapięcia uprzęży w opisany sposób. Skorzystaj raczej z testu skubnięcia: http://fotelik.info/pl/news/im_ciasniej_zapiete_pasy_tym_lepiej,67.html [/box]

Williama i Kate jeszcze raz zapraszam na Inspekcje Fotelików w Katowicach, to już 26 lipca. Awaryjnie możecie podlecieć do Zabrza 27 lipca.

CNN nawet utworzyło oddzielną stronę poświęconą tylko Royal Baby

CNN nawet utworzyło oddzielną stronę poświęconą tylko Royal Baby

 

E! rozpisuje się o foteliku, którego użył William.

E! rozpisuje się o foteliku, którego użył William.

 

abc

ABC twierdzi, że każdy może kupić sobie fotelik młodego księcia. To prawda.

 

Plotek.pl - jestem tu pierwszy raz!

Plotek.pl – jestem tu pierwszy raz!

 

"Poważny serwis" - w Onecie błędny sposób zapięcia dziecka jest promowany jako poprawny...

“Poważny serwis” – w Onecie błędny sposób zapięcia dziecka jest promowany jako poprawny…

 

Hotplota - Czy dziecko Williama i Kate mogło zginąć? Daleko posunięte wyobrażenia...

Hotplota – Czy dziecko Williama i Kate mogło zginąć? Daleko posunięte wyobrażenia…

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupa – Kate i William (ROYAL BABY!)