Co Ty wiesz o buckle CRUNCH?

15 marca 2013 5 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sławek lubi z cebulą, ja wolę paprykowe, a co Ty wiesz o CRUNCHIPS? Niestety niewiele… Już niebawem na moim blogu ten temat, w którym póki co, króluje dezinformacja. Jeśli ktoś w ogóle o tym słyszał, to nie wiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Google translator tu nie pomoże.

A co mają z tym wspólnego chipsy? CRUNCH = CHRUPAĆ. Dzięki chipsom CRUNCHIPS łatwo będzie Ci zapamiętać, że BUCKLE CRUNCH to uszkodzenie, złamanie, potocznie: CHRUPNIĘCIE zamka pasa bezpieczeństwa mocującego fotelik samochodowy 9-18 kg w samochodzie. W najgorszym wypadku z wypięciem się klamry pasa z zamka i… swobodnym lotem dziecka wraz z fotelikiem wewnątrz samochodu.

Rzadziej występuje w Europie w fotelikach 0-13 i 15-36 kg, tu cześciej mówimy o niekompatybilności. Najczęściej zagraża dziecku przy przy zderzeniu bocznym, ale jest tak samo groźne przy zderzeniu czołowym.

Na 1. Konferencji “Foteliki pod Lupą” 15 stycznia 2013 w gronie 50 specjalistów i sprzedawców omawialiśmy dokładnie temat BUCKLE CRUNCH, czyli chrupnięcia układu zamek-klamra pasa. Omawiamy go też szczegółowo na wszystkich naszych szkoleniach. Temat jest dość trudny do przekazania inaczej niż z rąk do rąk, w oparciu o ćwiczenia z różnymi fotelikami na kanapach samochodowych bo… zupełnie NIE CHODZI TU O DOTYKANIE, czy OPIERANIE SIĘ zamka lub klamry, o skorupę fotelika. Na płaskich zdjęciach bardzo ciężko to pokazać, ale spróbuję. Zapraszam do odwiedzin w przyszłym tygodniu.

chipsy cebulowe crunchips

Buckle Crunch to nie zabawa. Chipsy pomogą Ci zapamiętac i zrozumieć nazwę tego zjawiska. CRUNCH = chrupać, BUCKLE = zamek pasa bezpieczeństwa.

klamra i zamek pasa bezpieczeństwa

Od lewej: pas, klamra i zamek (ang.buckle) pasa bezpieczeństwa. Naucz się koniecznie jak to poprawnie trzeba nazywać, bo pasy wynaleziono już ponad 50 lat temu.