Maxi-Cosi Citi SPS – wezwanie do wymiany wadliwego zamka

13 czerwca 2013 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Publikuję komunikat do posiadaczy fotelika samochodowego Citi SPS marki Maxi-Cosi. Producent fotelików Maxi-Cosi, firma Dorel dobrowolnie wstrzymuje sprzedaż na czas weryfikacji poprawności działania klamry zamka w modelu Citi SPS, a jego posiadaczy zaprasza do bezpłatnego sprawdzenia obecności usterki i wymiany wadliwego zamka.

KOMUNIKAT CITI SPS_770x770px

Sabelt SPA, jeden z dostawców uprzęży do fotelików Maxi-Cosi, zauważył, że jeden z modeli klamry – wykorzystywanej do samochodowych fotelików dla dzieci – może w nielicznych przypadkach posiadać wadę produkcyjną, istotną dla kwestii bezpieczeństwa. Chociaż prawdopodobieństwo wystąpienia wady jest bardzo niskie, to jednak bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.  Może się zdarzyć, w nielicznych przypadkach, że zamek pod wpływem uderzenia otworzy się samoczynnie. Mimo iż do tej pory nie wpłynęła do nas informacja o takim zdarzeniu, to Maxi-Cosi z Sabelt są zgodni w kwestii konieczności skontrolowania tej partii fotelików, w których istnieje podejrzenie o obecność wadliwej klamry.

 
MaxiCosi CitiSPS - w tym foteliku może wystąpić wadliwa klamra!

Maxi-Cosi Citi SPS – w tym foteliku może wystąpić wadliwa klamra!

Niniejszy komunikat skierowany jest wyłącznie do użytkowników Maxi-Cosi Citi SPS wyprodukowanych w okresie od 23 tygodnia 2012 do 22 tygodnia 2013. Pozostałe modele Maxi-Cosi wyposażone są w inny rodzaj klamry zamka i są bezpieczne.

Szczegółowe informacje można uzyskać w serwisie Maxi-Cosi w Chorzowie, tel.32/2466080 , pl-mc-serwis@dorel.eu