Britax Römer MAX-FIX – wezwanie do wymiany ochraniaczy

19 listopada 2013 5 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Publikuję 2-gie z wezwań do wymiany opublikowanych przez Britax Römer bez mojego komentarza. Ten opublikuję w najbliższych dniach. Na razie tylko brawa dla producenta za szybką reakcję i 2 (słownie: dwója) dla mediów za nakręcanie sensacji bez podawania kluczowej dla konsumentów informacji, czyli jak rozwiązać ten “problem”.

Wymiana nakładek naramiennych w foteliku Britax Römer MAX-FIX. Informacja producenta:

Naszym życzeniem jest by zachowali państwo pozytywne odczucia podczas użytkowania fotelika MAX-FIX i odzyskali pełne zaufanie do tego modelu.

Ulm, październik 2013 Podczas testów fotelików samochodowych prowadzonych przez Stiftung Warentest i niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC przetestowano 16 różnych modeli fotelików samochodowych. W testach tych model Britax Römer MAX-FIX (grupa 0+/1; od narodzin do 18 kg) uzyskał ocenę “dobrą” w zakresie bezpieczeństwa i obsługi/ ergonomii, ale jego ogólna wartość została obniżona, przez co otrzymał ogólną ocenę “niezadowalającą”, ponieważ znaleziono w nim potencjalnie niebezpieczne substancje szkodliwe.

Przyznanie oceny “niezadowalającej” (5,5) było spowodowane zwiększoną zawartością substancji potencjalnie szkodliwych (PAH), które zostały znalezione w nakładkach naramiennych modelu MAX-FIX. Te substancje chemiczne, określane z angielskiego skrótem PAH, to produkty uboczne powstające podczas procesu produkcji tworzyw sztucznych, które zostały zaklasyfikowane przez różne organy urzędowe jako potencjalnie szkodliwe. Jednak chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że fotelik MAX-FIX został zatwierdzony zgodnie z wymogami prawnymi (np. zgodnie z rozporządzeniem REACh) oraz, że substancje te nie są zakazane żadnym wymogiem prawnym. Fundacja Stiftung Warentest prowadzi testy bardziej restrykcyjne niż obowiązujące wymogi prawne, a także stale aktualizuje swój protokół testowy.

Nasz wewnętrzny protokół testowy obejmuje ponad 144 różnych substancji chemicznych i oparty jest na dyrektywach UE oraz na aktualnie opublikowanych i obowiązujących normach, doświadczeniu rynkowym i rekomendacjach z laboratoriów badawczych. Ciągle aktualizujemy nasz wewnętrzny protokół testowy i stale sprawdzamy rozmaite źródła, by upewnić się, że wszystkie wymogi prawne zostały spełnione. W związku z tym, natychmiast uwzględnimy substancje PAH znalezione w testach przeprowadzonych przez Stiftung Warentest.

Oczywiście, tak jak i konsumenci, traktujemy ocenę przyznaną przez ten szanowany, niezależny instytut badawczy bardzo poważnie. Dlatego natychmiast podjęliśmy pewne działania i opracowaliśmy nowe nakładki naramienne, które są całkowicie wolne od szkodliwych substancji i nie zawierają potencjalnie niebezpiecznych związków znalezionych przez Stiftung Warentest. Fotelik MAX-FIX z nowymi nakładkami naramiennymi jest już ponownie zatwierdzony do użycia. Ponadto nakładki naramienne zostały zbadane pod kątem zawartości substancji chemicznych – w tym wyżej wymienionych związków PAH – i uznane za wolne od substancji szkodliwych. Nowe nakładki naramienne można łatwo rozpoznać dzięki nowemu kształtowi.

Certificate

Będziemy teraz wymieniać nakładki naramienne we wszystkich produktach MAX-FIX znajdujących się w naszym magazynie, jak i w magazynach naszych dystrybutorów. Ponadto, oferujemy wszystkim klientom, którzy zakupili fotelik MAX-FIX bezpłatną wymianę ochraniaczy naramiennych, dzięki czemu będą mogli zachować pozytywne odczucia podczas użytkowania fotelika MAX-FIX i odzyskać pełne zaufanie do tego produktu.

Aby ułatwić klientom ten proces, oferujemy dwie możliwości bezpłatnej wymiany ochraniaczy naramiennych na nowe: u sprzedawcy, u którego produkt został kupiony lub poprzez nasz Dział Obsługi Klienta.

Dane kontaktowe działu obsługi klienta w Niemczech:

e-mail: service.eu@britax.com

Do nowych nakładek naramiennych dołączamy instrukcję, dzięki której wymiana ochraniaczy będzie łatwiejsza. Dodatkowo, stworzyliśmy także krótki film, który również może okazać się pomocny.

Film ten można zobaczyć klikając w następujący odnośnik: http://www.youtube.com/watch?v=EK_9lowj3xo

Poniższy link umożliwia ponowne pobranie instrukcji wymiany ochraniacza:

MAX-FIX Wymiana ochraniacza na pas (PDF)

Jeśli zakupili państwo fotelik MAX-FIX niedawno i nie są państwo pewni, czy został on wyposażony w nowe nakładki ochronne, można to łatwo sprawdzić przy pomocy poniższych rysunków:

cp_old cp_new
stare nakładki naramienne nowe nakładki naramienne

 

Chcielibyśmy także podkreślić, że fotelik MAX-FIX otrzymał od Stiftung Warentest ocenę “dobrą” w zakresie bezpieczeństwa i obsługi/ergonomii. Ponadto, fotelik ten został wyróżniony w Szwecji w teście PLUS – jest to test, w którym stosuje się jeszcze silniejsze bodźce i wymagania dynamiczne niż w testach Stiftung Warentest/ADAC. Do tej pory tylko dziewięć fotelików przeszło pomyślnie test PLUS – a fotelik MAX-FIX był jednym z nich.

Dzięki temu możecie być państwo pewni, że Wasze dziecko w foteliku MAX-FIX będzie bezpieczne i dobrze chronione podczas podróży.

Tyle informacji na temat Max-Fix od Britax Roemer. Garstka ode mnie już niebawem.