
Britax Römer MAX-FIX – wezwanie do wymiany ochraniaczy
19 listopada 2013





Publikuję 2-gie z wezwań do wymiany opublikowanych przez Britax Römer bez mojego komentarza. Ten opublikuję w najbliższych dniach. Na razie tylko brawa dla producenta za szybką reakcję i 2 (słownie: dwója) dla mediów za nakręcanie sensacji bez podawania kluczowej dla konsumentów informacji, czyli jak rozwiązać ten “problem”.
Wymiana nakładek naramiennych w foteliku Britax Römer MAX-FIX. Informacja producenta:
Naszym życzeniem jest by zachowali państwo pozytywne odczucia podczas użytkowania fotelika MAX-FIX i odzyskali pełne zaufanie do tego modelu.
Ulm, październik 2013 – Podczas testów fotelików samochodowych prowadzonych przez Stiftung Warentest i niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC przetestowano 16 różnych modeli fotelików samochodowych. W testach tych model Britax Römer MAX-FIX (grupa 0+/1; od narodzin do 18 kg) uzyskał ocenę “dobrą” w zakresie bezpieczeństwa i obsługi/ ergonomii, ale jego ogólna wartość została obniżona, przez co otrzymał ogólną ocenę “niezadowalającą”, ponieważ znaleziono w nim potencjalnie niebezpieczne substancje szkodliwe.
Przyznanie oceny “niezadowalającej” (5,5) było spowodowane zwiększoną zawartością substancji potencjalnie szkodliwych (PAH), które zostały znalezione w nakładkach naramiennych modelu MAX-FIX. Te substancje chemiczne, określane z angielskiego skrótem PAH, to produkty uboczne powstające podczas procesu produkcji tworzyw sztucznych, które zostały zaklasyfikowane przez różne organy urzędowe jako potencjalnie szkodliwe. Jednak chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że fotelik MAX-FIX został zatwierdzony zgodnie z wymogami prawnymi (np. zgodnie z rozporządzeniem REACh) oraz, że substancje te nie są zakazane żadnym wymogiem prawnym. Fundacja Stiftung Warentest prowadzi testy bardziej restrykcyjne niż obowiązujące wymogi prawne, a także stale aktualizuje swój protokół testowy.
Nasz wewnętrzny protokół testowy obejmuje ponad 144 różnych substancji chemicznych i oparty jest na dyrektywach UE oraz na aktualnie opublikowanych i obowiązujących normach, doświadczeniu rynkowym i rekomendacjach z laboratoriów badawczych. Ciągle aktualizujemy nasz wewnętrzny protokół testowy i stale sprawdzamy rozmaite źródła, by upewnić się, że wszystkie wymogi prawne zostały spełnione. W związku z tym, natychmiast uwzględnimy substancje PAH znalezione w testach przeprowadzonych przez Stiftung Warentest.
Oczywiście, tak jak i konsumenci, traktujemy ocenę przyznaną przez ten szanowany, niezależny instytut badawczy bardzo poważnie. Dlatego natychmiast podjęliśmy pewne działania i opracowaliśmy nowe nakładki naramienne, które są całkowicie wolne od szkodliwych substancji i nie zawierają potencjalnie niebezpiecznych związków znalezionych przez Stiftung Warentest. Fotelik MAX-FIX z nowymi nakładkami naramiennymi jest już ponownie zatwierdzony do użycia. Ponadto nakładki naramienne zostały zbadane pod kątem zawartości substancji chemicznych – w tym wyżej wymienionych związków PAH – i uznane za wolne od substancji szkodliwych. Nowe nakładki naramienne można łatwo rozpoznać dzięki nowemu kształtowi.
Będziemy teraz wymieniać nakładki naramienne we wszystkich produktach MAX-FIX znajdujących się w naszym magazynie, jak i w magazynach naszych dystrybutorów. Ponadto, oferujemy wszystkim klientom, którzy zakupili fotelik MAX-FIX bezpłatną wymianę ochraniaczy naramiennych, dzięki czemu będą mogli zachować pozytywne odczucia podczas użytkowania fotelika MAX-FIX i odzyskać pełne zaufanie do tego produktu.
Aby ułatwić klientom ten proces, oferujemy dwie możliwości bezpłatnej wymiany ochraniaczy naramiennych na nowe: u sprzedawcy, u którego produkt został kupiony lub poprzez nasz Dział Obsługi Klienta.
Dane kontaktowe działu obsługi klienta w Niemczech:
e-mail: service.eu@britax.com
Do nowych nakładek naramiennych dołączamy instrukcję, dzięki której wymiana ochraniaczy będzie łatwiejsza. Dodatkowo, stworzyliśmy także krótki film, który również może okazać się pomocny.
Film ten można zobaczyć klikając w następujący odnośnik: http://www.youtube.com/watch?v=EK_9lowj3xo
Poniższy link umożliwia ponowne pobranie instrukcji wymiany ochraniacza:
MAX-FIX Wymiana ochraniacza na pas (PDF)
Jeśli zakupili państwo fotelik MAX-FIX niedawno i nie są państwo pewni, czy został on wyposażony w nowe nakładki ochronne, można to łatwo sprawdzić przy pomocy poniższych rysunków:
![]() |
![]() |
stare nakładki naramienne | nowe nakładki naramienne |
Chcielibyśmy także podkreślić, że fotelik MAX-FIX otrzymał od Stiftung Warentest ocenę “dobrą” w zakresie bezpieczeństwa i obsługi/ergonomii. Ponadto, fotelik ten został wyróżniony w Szwecji w teście PLUS – jest to test, w którym stosuje się jeszcze silniejsze bodźce i wymagania dynamiczne niż w testach Stiftung Warentest/ADAC. Do tej pory tylko dziewięć fotelików przeszło pomyślnie test PLUS – a fotelik MAX-FIX był jednym z nich.
Dzięki temu możecie być państwo pewni, że Wasze dziecko w foteliku MAX-FIX będzie bezpieczne i dobrze chronione podczas podróży.
Tyle informacji na temat Max-Fix od Britax Roemer. Garstka ode mnie już niebawem.
Moj poprzedni komentarz chyba nie przeszedl przez geste sito moderacji ale bede sie upieral. Kiedy pojawi sie ta garstka informacji?
Jesteśmy na targach b2b i komenarze zastygły w kolejce 🙁
Heh, odnośnie głowy w pionie trafiłem właśnie na serię artykułów (test z kartką) – czytam:)
Przymierzam się do kupna tego fotelika i czekam z niecierpliwością na komentarz (chyba, że gdzieś już jest, a nie mogę znaleźć)!
Egzemplarz, który widziałem w sklepie (jedyny RWF z ISOFIX, więcej nie sprowadzają i już nie sprowadzą, bo nie ma na nie popytu!!!) miał oczywiście jeszcze stare nakładki, ale obsługa sklepu zadeklarowała szybką wymianę.
Mam jednak wątpliwość pewną. Jest to fotelik 0+/I, ale nie wyobrażam sobie przewozić w nim maluszka z pierwszej grupy, mimo dodatkowej wkładki, bo takie dziecko nie utrzymuje jeszcze głowy w pionie. Moja córka ma 6 mies. i waży 9 kg, ale zakładam, że może w przyszłości jej rodzeństwo zasiądzie w tym fotelu – jak jest z tym 0+ ? Może lepiej szukać czegoś w wyższych przedziałach wagowych, a dla kolejnych maluszków założyć kupno kolejnego 0-13 kg?
Test z kartką i sprawdzenie konta to jedno. Tymniemniej fotelik 0/+1 raczej nie zastępuje 0+ zwłąszcza w zimie. Pozwala na szybszą przesiadkę do kolejnego fotelika tyłem, jeśli dziecko wyrasta przedwcześnie z 0+ lub jeśli używane 0+ jest kiepskiej jakości, a dziecko ma już swoje 6 mcy.