Britax Römer zaprzestaje produkcji XTENSAFIX

Britax Römer zaprzestaje produkcji XTENSAFIX

19 listopada 2013 3 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Britax Römer podejmuje z własnej inicjatywy decyzję o zaprzestaniu produkcji fotelika XTENSAFIX, a jego dotychczasowi nabywcy mogą go zwrócić. Wszystko z powodu nieudanego testy ADAC. Ja na ich miejscu bym się bił, ale co kraj, to obyczaj. Tak czy inaczej do 25 kg z uprzężą jest OK, a bój (o ile będzie miał miejsce) będzie się toczył o wyniki tego fotelika w montażu bez własnych pasów uprzęży.

Poniżej cytujemy świadczenie producenta, które otrzymaliśmy:

Ulm, listopad 2013 – Fundacja Stiftung Warentest w Niemczech niedawno przetestowała 16 fotelików samochodowych dla dzieci od 8 różnych producentów. Związane z pojazdami testy zostały przeprowadzone przez ADAC, niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne na zlecenie Stiftung Warentest.

Model Britax Römer XTENSAFIX (Grupa 1-2-3 dla dzieci od 9 kg do 36 kg) był jednym z testowanych fotelików. Model XTENSAFIX umożliwia rodzicom stosowanie 5-punktowych pasów zintegrowanych z fotelikiem lub samochodowych pasów bezpieczeństwa dla dorosłych, w zależności od wielkości/wagi dziecka. Fotelik został tak zaprojektowany, by rodzice mogli stosować zintegrowane 5-punktowe pasy fotelika i cieszyć się ich swobodą i bezpieczeństwem przez dłuższy okres czasu, niż byłoby to możliwe w przypadku innych fotelików.

Model XTENSAFIX otrzymał wystarczające wyniki w testach na wszystkie sposoby użytkowania fotelika ze zintegrowanym 5-punktowym pasem.  Jednakże, ADAC przyznał ocenę “niezadowalającą” w trybie użytkowania z samochodowym pasem bezpieczeństwa dla dorosłych.

Zapewniamy rodziców, że fotelik XTENSAFIX został w pełni przetestowany i zatwierdzony do użycia zgodnie z normami prawnymi obowiązującymi w Unii Europejskiej (ECE R44/04) oraz, że przeszedł wszelkie wymagane prawem testy bezpieczeństwa i inne badania we wszystkich trybach użytkowania. Opinie i oceny wystawione przez ADAC nie zmieniają tego stanowiska.

Roemer Xtensafix - fotelik otrzymał niską ocenę w testach ale w trakcie ich przeprowadzania był błędnie zamontowany...

Roemer Xtensafix – fotelik otrzymał niską ocenę w testach, ale w trakcie ich przeprowadzania był najprawdopodobniej błędnie zamontowany…

Jednakże, firma Britax Römer nie poprzestaje jedynie na przestrzeganiu norm prawnych, bo nie one stanowią rdzeń tego, co reprezentuje sobą nasza marka. Tworzymy produkty najwyższej jakości, stosujemy się do bardzo wysokich standardów (znacznie przekraczających wymogi prawne) i oczekujemy, że nasze produkty osiągną najwyższe wyniki w swojej klasie w najbardziej wymagających testach. Z tego względu podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu aktywnej produkcji i sprzedaży modelu XTENSAFIX w obecnej formie. Chociaż mogliśmy zmienić zalecane tryby użytkowania modelu XTENSAFIX tak, aby osiągnąć poprawę wyników, to jesteśmy przekonani, że wtedy fotelik nie byłby już tak uniwersalny i wart swej ceny, jak przedtem.

Rozumiemy, że osoby, które zakupiły XTENSAFIX zainwestowały w ten produkt i oczekują najwyższej jakości i długotrwałej elastyczności. Dlatego oferujemy rodzicom możliwość zwrócenia fotelika do sklepu, w którym dokonano zakupu, w zamian za bon wymienialny na towar albo zwrot ceny zakupu fotelika XTENSAFIX. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.britax.eu/xtensafix gdzie można uzyskać więcej informacji dotyczących tego programu wymiany. Nie mamy wątpliwości jeśli chodzi o bezpieczeństwo fotelika. Chcemy po prostu, by rodzice mieli pewność, że zakup produktu Britax Römer oznacza “…wspaniałe produkty, poziom usług i pełne poczucie bezpieczeństwa”.

Będziemy Was informować o dalszym losie tego fotelika.