REBRANDING MARKI BRITAX RÖMER

10 września 2014 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

11 września 2014 roku firma Britax ogłosiła wprowadzenie globalnych zmian dotyczących marki. Jak informuje, celem tych zabiegów jest zapewnienie klientom i detalistom większej świadomości na temat skali poszerzonej oferty ich firmy oraz jej zaangażowania w kwestię spełniania zmieniających się potrzeb rodzin. Wszystkie podmioty działające w ramach Britax będą prowadzić działalność pod jej nadrzędna marką. Samo logo również zostało zmienione, odświeżone, unowocześnione. Firma deklaruje, że nową wizją marki stanie się hasło „swoboda rodziny każdego dnia”.

Zapoczątkowane trzy lata wcześniej zmiany dotyczące marki oraz jej tożsamości, zostały ukierunkowane na badania i śledzenie opinii klientów, co ma stanowić element stale tworzonej strategii udoskonalania, upraszczania, wprowadzania bardziej inteligentnych i bezpieczniejszych rozwiązań.

britax_roemer_logo

Nowe logo Britax Roemer

Dyrektor marki firmy Britax, Amy Voller skomentowała to w następujący sposób: „Firma Britax od wielu pokoleń jest liderem i innowatorem w tej branży, koncentrując się na opracowywaniu najwyższej jakości, funkcjonalnych i bezpiecznych produktów wytwarzanych z myślą o rodzinach. Jednak przeprowadzone w ostatnim czasie działania związane z przejęciem firm oraz rozwój firmy umożliwiają nam wprowadzenie w życie specjalistycznej wiedzy i wykorzystanie jej w pełnym zakresie naszych produktów dzięki naszej nowoczesnej wspólnej marce. (…) Obecnie tworzymy konsekwentną i silną markę, która odzwierciedla nasz cel zapewnienia bezpieczniejszej i łatwiejszej podróży, jaką jest rodzicielstwo.”

Marki Römer i Britax są częścią rodziny firmy od czasu ich fuzji, która dokonała się w latach 70. XX wieku. Od tego firma przejęła jeszcze marki BOB (2011) i BRIO (2013). Wszystkie produkty zostały połaczone jedną marką nadrzędną – czyli Britax. Jest to pierwszy krok w kontekście międzynarodowego rebrandingu. Römer również stanie się marką podrzędną. Przyzwyczajajmy sie więc do nowych nazw, jakimi będą Britax Römer (foteliki) i Britax BOB (wózki).

Nowe logo Britax Roemer funkcjonuje już w pełni w oficjalnych kanałach firmy.

Nowe logo Britax Roemer funkcjonuje już w pełni w oficjalnych kanałach firmy.

Tożsamość nowej marki będzie wprowadzana na całym świecie przez kolejnych 12 miesięcy, w ramach wszystkich produktów firmy Britax i za pośrednictwem wszystkich kanałów kontaktu z klientem. Rodzice mieli pierwszą możliwość zapoznania się z nową marką dzięki innowacjom wprowadzonym w kolekcji 2015 zaprezentowanej na targach Kind + Jugend w Kolonii.