Britax Roemer SecureGuard – najnowsza technologia ochrony brzucha w fotelikach 15-36

23 września 2015 13 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Tydzień temu na targach w Kolonii miałem okazję zobaczyć SecureGuard – najnowszą technologię ochrony brzucha zastosowaną przez Britax Roemer w fotelikach 15-36 w Europie. Ten czwarty punkt mocowania w postaci pasa kroczowego redukuje naciski na brzuch dziecka podczas zderzenia aż 35%. Serdecznie polecam! Rozwiązania tego używają dla swoich (już od kilku lat!) moi koledzy z teamu fotelik.info, korzystający z fotelików Britaxa ściągniętych z USA. Cieszę się bardzo, że udało się to rozwiązanie zalegalizować w Europie.

 

IMG_0114 - Britax Roemer Secure Guard

Mark Bennet z Britax Roemer i Paweł Kurpiewski z fotelik.info omawiają najnowszą technologię Britax Roemer Secure Guard. Targi Kind und Jugent Kolonia 2015.

 

Najnowsze foteliki samochodowe dla dzieci Britax Roemer Kidfix II XP, Britax Roemer Kidfix II XP SICT oraz Britax Roemer Advancefix II zostały wyposażone w technologię Secure Guard. Ten czwarty punkt mocowania redukuje nacisk i zsuwanie się pasa bezpieczeństwa na brzuch, narządy wewnętrzne oraz kręgosłup lędźwiowy dziecka. Siły nacisku na brzuch i podbrzusze zostały dzięki niemu zredukowane o 35%. Gratulacje dla Britax Roemer. Cieszę się bardzo, że udało się to rozwiązanie zalegalizować w Europie i że już za chwilę będą się nim mogły cieszyć dzieci w Polsce. Obejrzyj zdjęcia i zobacz film.

 

IMG_0107 - Britax Roemer Secure Guard

Britax Roemer Secure Guard w zbliżeniu. Pas kroczowy z hakiem przytrzymującym biodrową część pasa bezpieczeństwa. Proste?

IMG_0497 -  Britax Roemer Secure Guard

Britax Roemer Secure Guard. 4. punkt mocowania zapobiega ześlizgiwaniu sie pasa na brzuch i nurkowaniu.

IMG_0123

Paweł Kurpiewski i Mark Bennet na stoisku Britax Roemer w kolonii.

IMG_0524 - Britax Roemer Secure Guard

Britax Roemer Secure Guard. 35% redukcja sił działających na brzuch i podbrzusze podcasz zderzenia czołowego. Na zdjęciu użyty w foteliku samochodowym Britax Roemer Kidfix II XP SICT

 

Foteliki samochodowe Britax Roemer Kidfix II XP i Britax Roemer Kidfix II XP SICT z systemem SecureGuard możesz kupić w sklepie fotelik.info:

http://sklep.fotelik.info/britax-romer-kidfix-xp-sict.html

http://sklep.fotelik.info/britax-romer-kidfix-2-xp.html

 

Zobacz film pokazujący rozwiązanie SecureGuard:

 


 


 


UWAGA! Jeśli chciałbyś/chciałabys zostać testerem/testerką tego fotelika, to (1) udostepnij na FB/G+ ten wpis i (2) napisz mi w komentarzu, dlaczego mam go wysłać do testów właśnie Tobie? Fotelik jest ulepszoną wersją modelu Britax Roemer Kidfix XP SICT, który dostał 5 giazdek w testach ADAC, więc nie obawiam się o bezpieczeństwo Twojego dziecka.