Maxi-Cosi Milofix – premiera fotelika

7 maja 2013 12 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Robi się coraz cieplej, coraz goręcej. I wcale nie o pogodzie dziś będzie. Zbliżamy się do publikacji testów ADAC 2013 i kolejni producenci, jeden za drugim wypuszczają na rynek swoje nowe foteliki samochodowe dla dzieci. Dziś Maxi-Cosi wypuściło fotelik Milofix.

Milofix na pierwszy rzut oka jest skrzyżowaniem Maxi-Cosi Tobi z bazą FamilyFix, czyli taki Tobi montowany na ISOFIX. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Fotelik ma możliwość montażu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy (up to 13 kg), jest więc na Polskim rynku następca Opala, który miał właśnie taką funkcjonalność, ale był mocowany z użyciem pasów bezpieczeństwa.

Uważny czytelnik fotelik.info stwierdzić musi, że gdzieś już to kiedyś widział… Ale gdzie? W relacji z Targów w Kolonii i to sprzed 2-3 lat. Pokazano tam fotelik Primeofix marki Safety1 (innej marki należącej do DOREL’a), dokładnie na tej samej bazie montażowej i sposobie kotwiczenia, ale o znacznie uboższym designie siedziska. Fotelik ten nie zdobył wówczas najprawdopodobniej z tego względu większego zainteresowania i udziałów w rynku. Wsparcie inżynierów i designerów Maxi-Cosi może uczynić z jego następcy – fotelika Milofix – ważnego gracza na rynku. Zwłaszcza wśród rodziców dzieci, dla których posiadana 0-13ka jest już za mała, a idea wożenia dziecka tyłem aż do 4 roku życia obca lub nierealna do wdrożenia w ich samochodzie z powodu braku wystarczającej ilości miejsca.

Więcej napiszę niebawem, po jazdach próbnych.

Tymczasem zobacz film i galerię zdjęć Maxi-Cosi Milofix: