Kategoria: Premiery i nowości

Nowości! Nowości! Ciągle coś nowego – sytuacja na rynku fotelików jest baaaardzo dynamiczna. Producenci i pracujący dla nich inżynierowie starają się nieustannie ulepszać swoje produkty.

W tej kategorii będę brał, prawie dosłownie, “pod lupę” poszczególne modele, które pojawiają się na światowym i rodzimym rynku. Gdzie przebiega granica pomiędzy rzeczywiście skutecznymi systemami podnoszącymi poziom bezpieczeństwa naszej pociechy a chwytami marketingowymi? O tym również Wam opowiem.

4 maja 2015 3

Britax-Roemer na Targach KIDS’ TIME 2015 w Kielcach

przez Paweł Kurpiewski

Targi Kielce od kilku lat stały się miejscem, w którym spotykają się wszyscy najważniejsi producenci i importerzy fotelików samochodowych. Od tego roku zyskały także nową, międzynarodową oprawę. Od dwóch lat swoje produkty – w tym nowości rynkowe – prezentuje także firma Britax-Roemer, jeden z czołowych producentów fotelików.

26 marca 2015 34

Cybex PALLAS M i M fix – pierwsze foteliki z osłoną tułowia kompatybilne z ECE R44/04 z suplementem 7

przez Paweł Kurpiewski

Cybex Pallas M i Pallas M-fix to pierwsze foteliki z tzw. “osłoną tułowia”, które wypadły pozytywnie w testach zderzeniowych z uwzględnieniem najnowszego suplementu 7 do normy ECE R44/04. Suplement ten uzupełnił powyższą normę o test odpowiadający dachowaniu.

12 grudnia 2014 0

12. Protection of Children in Cars w Monachium

przez Paweł Kurpiewski

To tu raz do roku zbierają się wszyscy – inżynierowie, pracownicy laboratoriów i politechnik, społecznicy i przedstawiciele organów władzy – wszyscy pracujący w obszarze bezpieczeństwa dzieci w środkach transportu. To tu mowa jest o tym, w jakim kierunku zmieniać się będzie europejskie prawo…

14 listopada 2014 2

Graco SNUGSAFE – tyłem do kierunku jazdy zgodnie z normą I-Size

przez Paweł Kurpiewski

Zmiany w przepisach homologacyjnych, które nas czekają, mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Jedną z wytycznych homologacji I-Size jest przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia oraz promocja sytemu ISOFIX, zmniejszającego ryzyko popełnienia przez rodzica błędu podczas montażu fotelika.

10 września 2014 0

REBRANDING MARKI BRITAX RÖMER

przez Paweł Kurpiewski

11 września 2014 roku firma Britax ogłosiła wprowadzenie globalnych zmian dotyczących marki. Jak informuje, celem tych zabiegów jest zapewnienie klientom i detalistom większej świadomości na temat skali poszerzonej oferty ich firmy oraz jej zaangażowania w kwestię spełniania zmieniających się potrzeb rodzin.

22 sierpnia 2014 11

Rollover Test – Britax wprowadza nowe oznaczenia

przez Paweł Kurpiewski

Zmiany w prawie i sposobach testowania fotelików zachodzą dość szybko. Aby ułatwić konsumentom poruszanie się wśród nowych przepisów i zmienionych produktów pojawiają się nowe oznaczenia. Firma Britax, jeden z czołowych producentów fotelików na światowym rynku, wprowadziła nowy rodzaj oznaczenia, wyróżniający foteliki, które pozytywnie przeszły nowy test dachowania.

16 kwietnia 2014 14

BeSafe iZi Kid i-Size

przez Paweł Kurpiewski

Panie i Panowie, Ladies and Gentleman, Madame, Monsieur… A po niemiecku? Nie wiem jak to powiedzieć, ale zapytam żony! Drodzy Państwo. Nowy fotelik i-Size. BeSafe iZi Kid i-Size – tak brzmi jego pełna nazwa.

15 października 2013 3

BeSafe iZi Plus – już w sklepach!

przez Paweł Kurpiewski

BeSafe iZi Plus! Witam na moim blogu, dziś radosne ogłoszenie – doczekaliśmy się. BeSafe iZi Plus po kilku liftingach. Od pra pra premiery w Kielcach na targach Czas Dziecka do targów w Kolonii minęło sporo czasu, BeSafe iZi Plus zmienił się nieco, ale już jest. Szukajcie w sklepach.

23 września 2013 34

Maxi-Cosi 2wayPearl

przez Paweł Kurpiewski

Dziś pod moją lupą znajdzie się najnowszy fotelik Maxi-Cosi. Jego premierę można było zobaczyć na własne oczy na targach Kind&Jugend 2013 w Kolonii. Mowa oczywiście o 2wayPearl. Następca Pearla (perły) mocowany będzie zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy.

20 września 2013 5

Roemer X-PAD

przez Paweł Kurpiewski

Roemer X-PAD to najnowszy system zabezpieczeń, który rozdziela energię pochodzącą od siły zderzenia równomiernie i zapewnia dodatkową ochronę klatki piersiowej i szyi w fotelikach 15-36 kg Romer Kidfix XP SICT. Kontrolowane ściskanie dolnej warstwy X-PAD zmniejsza obciążenia klatki piersiowej przenoszone przez pas bezpieczeństwa, a odkształcenie warstwy zewnętrznej zapobiega urazom kręgów szyjnych. To zdecydowanie HIT sezonu!

4 września 2013 29

Dualfix – najnowszy fotelik od Britax Roemer

przez Paweł Kurpiewski

2013 rok jeszcze się nie skończył, a stajnia Britax Roemer wprowadza na rynek swój kolejny produkt z nowej linii designerskiej. Ale nie będę dzisiaj rozpisywał się o designie, ani o nowym foteliku Britax Roemer Dualfix, dlatego, że chciałbym mieć go w swoich rękach. Dzisiaj zapraszam do obejrzenia filmu.

25 kwietnia 2013 0

V-Tether w Roemer Trifix rozprasza energię zderzenia

przez Paweł Kurpiewski

Dziś 2 filmy o V-Tether, nowym górnym pasie mocującym zastosowanym w foteliku Roemer Trifix. Ta rewolucyjna technologia rozprasza energię zderzenia i minimalizuje obrażenia dziecka.

5 czerwca 2012 7

BeSafe iZi Up X3 Fix – SIR

przez Paweł Kurpiewski

Dziś na blogu Foteliki pod Lupą Eksperta opowiem Wam o najnowszej koncepcji firmy HTS BeSafe. W foteliku BeSafe Izi Up x3 fix SIR zastosowano system Side Impact Rotation. A na początek zdradzę Wam, że firma ta postanowiła wystartować w konkursie na najtrudniejszą pod słońcem nazwę fotelika.