Roemer Trifix

22 maja 2012 16 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Roemer Trifix – najbardziej oczekiwany fotelik 2012 roku będzie objęty całkowitym zakazem sprzedaży w internecie. W sieci już pewnie zawrzało, a jeśli nie, to zawrze po tym wpisie.

Producent fotelika uznał, że jest to zbyt dobre urządzenie, by przez fakt jego nieprawidłowego użycia niweczyć własne wysiłki, dążące do poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach. Dlatego też zadecydował, że sprzedawać ten fotelik będą mogły tylko sklepy stacjonarne, które mogą zapewnić profesjonalny instruktaż, szkolenie rodzica i montaż fotelika w samochodzie, którym przyjeżdża rodzic.

Wszyscy myśleliśmy, że Roemer Trifix zaskoczy nas przede wszystkim nowoczesnymi technologiami, takimi jak: wkładki SI-Pad, zapewniające podwyższoną ochronę przy zderzeniu bocznym (o wkładkach SI-Pad przeczytasz w oddzielnym wpisie), nowy pas mocujący, nowy system ISOFIX+, o znacznie szerszych ramionach mocujących fotelik.  a wszystko po to, by jeszcze lepiej zabezpieczyć dziecko przed skutkami zderzenia bocznego. Wszyscy myśleliśmy, że to właśnie te technologie wzbudzą największe zainteresowanie w związku z premierą fotelika Trifix.

Na zdjęciu Roemer Trifix i systemy dotyczące tego fotelika

Roemer Trifix – najbardziej oczekiwana premiera roku 2012

 

Charakterystyka produktu:

ISOFIX+ – zaawansowany system ISOFIX umożliwia bezpośrednie mocowanie w punktach mocowania ISOFIX i Top Tether samochodu
V-Tether – nowsza wersja systemu top tether, która doskonale pochłania energię uderzenia
Technologia SI-Pad zapewniająca najwyższą ochronę przy zderzeniach bocznych

Co na ten temat sądzi Paweł Kurpiewski? A jak myślicie?

Podczas inspekcji fotelików, które prowadzimy okazuje się, że mamy sytuację znacznie gorszą niż nasi koledzy na Zachodzie. Jak zapewne wiedzą wszyscy czytelnicy mojego bloga i czytelnicy serwisu fotelik.info, aż 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo. Aż 70% dzieci na świecie nie ma żadnej szansy na wyjście z wypadku bez obrażeń, nawet pomimo tego, że używa dobrych fotelików sprawdzonych w niezależnych testach.

[box type=”shadow”]Wszyscy myśleliśmy, że Roemer Trifix zaskoczy nas przede wszystkim nowoczesnymi technologiami[/box]

Jak pokazały inspekcje – w Polsce mamy jeszcze gorszą sytuację, dlatego w pełni popieram ten nowatorski i niespotykany do tej pory pomysł firmy Britax-Roemer. Czy inni producenci pójdą ich śladem? Zobaczymy.

Polecam – nie jest opatentowany!

Zapisz na dysk nagranie w wersji mp3:

Roemer Trifix