Tego nie zobaczysz nigdzie indziej, bo obejrzenie tego na własne oczy kosztuje mniej więcej 1500 PLN! Trzeba bowiem zniszczyć nowiuśki fotelik Roemer TRIFIX, żeby zobaczyć na własne oczy wkładki SI-PAD, dzięki którym niemieccy inżynierowie podnieśli ochronę boczną w tym foteliku o kolejne, niemal 25%

Niemieccy inżynierowie zadbali też o to, by dotarcie do tych wkładek nie było zbyt łatwee. W zasadzie niewprawny „Adam Słodowy” po dostania się do nich niszczy je w sposób trwały. Przypominam przy okazji, zwłaszcza sprzedawcom, że samodzielna rozbiórka fotelika na części i ponowne jego złożenie kończy jego gwarancję handlową, a co gorsza kończy jego gwarancję ochrony dziecka podczas zderzenia. Dlaczego? Część elementów i wkrętów łączących skorupę w całość montowana jest na gorąco. Demontaż czasami więc niszczy je co najmniej częściowo i powoduje, że ponowne złożenie fotelika do kupy nigdy w efekcie nie da nam jakości oryginału.

Nie rób więc tego nigdy na zapleczu własnego sklepu 🙂 Jeśli chcesz zaspokoić w tym zakresie swoją ciekawość, to zapraszam na nasze szkolenia. Dam Ci w przerwie rozebrać nie tylko TRIFIXa 😉

Wracając do wkładek Si-Pad to zaprojektowano je z wielką dbałością o to, by się niszczyły podczas zderzenia. To one właśnie mają po pierwsze pochłaniać energię zderzenia bocznego ,  łamiąc się i krusząc wewnątrz ścianek skorupy fotelika. Ich przetłoczenia i podcięcia przypominają co do istoty działania konstrukcje znane inżynierom i fanom motoryzacji z kształtowania stref kontrolowanego zgniotu w samochodach.

Gołym okiem i bez rozbierania fotelika widać zaś, że to właśnie ruchome wkładki Si-Pad, a nie jak w klasycznych fotelikach 9-18 plastikowa skorupa fotelika, mają być miejscem pierwszego kontaktu miednicy i ramion dziecka z fotelikiem podczas zderzenia bocznego.

Niby proste, niby każdy mógłby to wymyślić, ale gratulacje należą się ekipie konstruktorów Britax Romer. To bez wątpienia HIT!

Już niebawem zobaczymy je zapewne skopiowane u kilku kolejnych producentów pod odpowiednio spreparowanymi nazwami i patentami.

No to do rzeczy, zobacz najpierw film poglądowy o ochronie bocznej Si-Pad w foteliku Roemer TRIFIX, a potem zajrzyj razem ze mną do środka tego fotelika. Zaglądanie możliwe  niestety tylko dla abonentów bloga, zachęcam do kliknięcia KUP ABONAMENT (co najmniej miesięczny, będzie taniej niż kupowanie tego artykułu).

 

[betteroffer]Aby uzyskać dostęp do zdjęć, kliknij w przycisk Kup teraz poniżej lub kliknij KUP TERAZ w menu głównym, aby kupić abonament .[/betteroffer][betterpay amount=”20″ amount_sms=”” button=”images/buynow_1.png” description=”Dostęp do zdjęć SI-PAD ID 3023″ validity=”31″ ids=””]

[/betterpay]