Britax-Roemer na Targach KIDS’ TIME 2015 w Kielcach

4 maja 2015 3 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Targi Kielce od kilku lat stały się miejscem, w którym spotykają się wszyscy najważniejsi producenci i importerzy fotelików samochodowych. Od tego roku zyskały także nową, międzynarodową oprawę. Od dwóch lat swoje produkty – w tym nowości rynkowe – prezentuje także firma Britax-Roemer, jeden z czołowych producentów fotelików.

W tym roku gościem specjalnym marki był przedstawiciel z Wielkiej Brytanii – Mark Bennett. Opowiadał o wszystkich, od lat obecnych na rynku modelach, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch nowych fotelików: Britax-Roemer ADVANSAFIX oraz Britax-Roemer King II ATS.

header britax

Roemer Advansafix

Pierwszy z nich przeznaczony jest dla dzieci od 9 do 25 kg, przodem do kierunku jazdy, do użytku z pięciopunktową uprzężą. Po przekroczeniu granicy wagi (25 kg), fotelika można używać z trzypunktowym pasem samochodowym do 36 kg lub 150 cm wzrostu. Fotelik więc jakby łączy w sobie funkcje dwóch grup wagowych. Jego zdecydowaną zaletą jest to, że umożliwia tak bardzo polecane jak najdłuższe wożenie dzieci w uprzęży fotelika. W tym przypadku jest to bardzo duże udogodnienie dla rodziców, których pociechy są jeszcze małe, jeśli uwzględniamy wiek, ale ważą już nieco więcej, a opiekunom ciągle zależy na ich bezpieczeństwie. Po przejściu na stosowanie pasa bezpieczeństwa, uprząż chowa się w foteliku (bez demontażu).

Britax Roemer - Advansafix

Britax Roemer – Advansafix – fotelik może “rosnąć wraz z dzieckiem”.

Britax Roemer Advansafix - widoczny pas TopTether

Britax Roemer Advansafix – widoczny pas TopTether

Britax Roemer Advansafix - widok z przodu

Britax Roemer Advansafix – widok z przodu

Britax Roemer Advansafix - ochrona głowy

Britax Roemer Advansafix – ochrona głowy

Britax Roemer Advansafix

Britax Roemer Advansafix

ADVANSAFIX_ChiliPepper_02_IsofixTopTether_RO_2014_RT_72dpi_400x450 (1)

 

Fotelik posiada mocowania ISOFIX oraz może być instalowany za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa. Urządzenie posiada także możliwość regulacji kąta nachylenia – tak zwane trzy pozycje do spania.

 

Roemer King II ATS

Britax-Roemer King II ATS wyróżnia się przede wszystkim uprzężą. Posiada ona funkcję Active Tensioning System (rozwinięcie skrótu występującego w nazwie – ATS), która odnosi się do regulacji napięcia pasów bezpieczeństwa. Specjalny punkt, zamontowany w foteliku  informuje za pomocą sygnałów świetlno-dźwiękowych o tym, czy uprząż jest właściwie naciągnięta. W takcie zaś jazdy uprząż fotelika King II ATS posiada napinacz pasów bezpieczeństwa, który dba o to, aby uprząż była ciągle właściwie napięta.

 

Roemer King II ATS - uniesiona skorupa

Roemer King II ATS – uniesiona skorupa

Roemer King II ATS - widok z boku

Roemer King II ATS – widok z boku

Roemer King II ATS - widok z przodu

Roemer King II ATS – widok z przodu

Roemer King II ATS

Roemer King II ATS

britax_srodek