Concord na targach Kids’ Time 2015

15 marca 2015 8 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci w samochodach jest z roku na rok coraz wyższy. Przynosi to zaskakujące efekty, jak w przypadku wielu nowych fotelików, prezentowanych na targach KIDS’ TIME. Do nich także należały nowości firmy Concord. Oto one.

Na pewno największe zainteresowanie, i najwięcej emocji, wzbudził fotelik Concord Reverso. Model najnowszej generacji, spełniający normy i-Size, tyłem do kierunku jazdy. Co wyjątkowego jest w tym modelu? Przede wszystkim coś, czego nie zrobił jeszcze żaden z producentów. W foteliku Concord Reverso mamy bowiem fotelik z systemem ISOFIX dostosowany dla dzieci od 0-23 kg. Czemu tak nietypowy zakres wagowy? Jako że mocowanie ISOFIX także posiada swoją granicę wytrzymałości, mierzoną wagą dziecka + wagą fotelika, firma Concord zdecydowała się na zmniejszenie wagi fotelika, aby móc przewozić cięższe dziecko. Jest to jedyny fotelik z takim zakresem wagowym, dostępny na naszym rynku. Dodatkowym atutem fotelika Concord Reverso jest płynna regulacja nogi podpierającej – zawsze da się ją więc dopasować do wysokości siedzenia samochodu. Na koniec zaś warto jeszcze wspomnieć o samodociskającej się ramie antyrotacyjnej, z którą nie trzeba się siłować ręcznie.

Na targach KIDS’ TIME zaprezentowano także nową wersję fotelika Concord Ultimax – Ultimax 3. Posiada on nową bazę o nowym kształcie, z umieszczoną na niej specjalną inforamką o sposobie zapinania ISOFIXu. Baza posiada także nową nogę, z przyciskami powiadamiającymi o jej prawidłowym montażu (zielony-czerwony). Nowością jest także kształt zagłówka fotelika Concord  Ultimax 3.

Concord Ultimax 2

Concord Ultimax 2

Concord Ultimax 2

Concord Ultimax 2

Concord Ultimax 3

Concord Ultimax 3

Concord Ultimax 3

Concord Ultimax 3