BeSafe iZi Up X3 Fix – SIR

BeSafe iZi Up X3 Fix – SIR

5 czerwca 2012 7 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dziś na blogu Foteliki pod Lupą Eksperta opowiem Wam o najnowszej koncepcji firmy HTS BeSafe. W foteliku BeSafe Izi Up x3 fix SIR zastosowano system Side Impact Rotation. A na początek zdradzę Wam, że firma ta postanowiła wystartować w konkursie na najtrudniejszą pod słońcem nazwę fotelika.

Be Safe - najnowszy produkt

BeSafe Izi Up X3 Fix Sir – najnowszy fotelik z systemem Side Impact Rotation

 

(Zobacz video: BeSafe iZi Up x3 fix SIR animation)

Oczywiście żartuję, jeżeli chodzi o konkurs na najtrudniejszą nazwę, choć rzeczywiście nie jest najłatwiejsza i rodzic jej nie zapamięta. Kiedy zainteresowany rodzic przyjdzie do sklepu, pytając sprzedawcę o najnowszy fotelik BeSafe’a, będzie raczej musiał opisywać go przy pomocy ust i rąk, ale to już problem firmy BeSafe. Firmę tą szalenie szanuję za wszelkie jej koncepcje, za promowanie fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy dla dzieci aż do osiągnięcia 4 roku życia. Ale dziś nie o tym mowa.

Dziś powiemy o Side Impact Rotation – najnowszym wynalazku BeSafe’a zastosowanym w fotelikach przedziału15-36 kg. Podczas zderzenia bocznego samochód nie zawsze uderza w nas dokładnie pod kątem prostym. Zwykle powoduje to wypadanie głowy dziecka poza strefę ochrony zapewnianą przez zagłówek. Często dochodzi też do uderzenia głową w szybę samochodu, niestety mieliśmy w swoim życiorysie zawodowym

takie przypadki, gdy dzieci, które na skutek złej ochrony fotelików 15-36 kg, z kiepsko skonstruowanym zagłówkiem, wypadały poza strefę ochrony i wybijały szybę boczną. To nie jest tylko „chuchanie na zimne” firmy BeSafe. Rzeczywiście, takie wypadki mają miejsce. Współczesna medycyna i chirurgia plastyczna nie jest w stanie skutecznie pomóc takim dzieciom. Najnowszy patent BeSafe’a zapobiega temu zjawisku.

Podczas zderzenia foteliki SIR obracają się w sposób kontrolowany wokół własnej osi. Baza zamontowana za pomocą ISOFIX, choć nie jest to klasyczna baza taka jak w fotelikach 0-13 kg czy 9-18 kg, pozostaje w miejscu, a fotelik, zaopatrzony w mechanizmy wytracające energię (tłumiki i sprężyny), obraca się wokół własnej osi. W związku z tym głowa dziecka pozostaje przez cały czas w strefie ochrony. Popatrzcie razem z nami na załączone do tego podcastu filmy video i animacje. Popatrzcie na załączone grafiki producenta.

Mnie jednakże, jak i wszystkich innych znajomych z branży, interesują nie tyle deklaracje producenta, co wyniki fotelika BeSafe Izi Up x3 fix SIR w najnowszych testach ADAC, a te już w okolicach Dnia Matki pojawią się w serwisie fotelik.info. Serdecznie zapraszamy. Zapraszam także do słuchania kolejnych moich podcastów.

Zapisz na dysk nagranie w wersji mp3:

BeSafe iZi Up X3 Fix – SIR