Pasy mi pasują – Natalia Radko

Pasy mi pasują – Natalia Radko

8 maja 2013 2 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dziś pomaga mi Natalia Radko, specjalista HW z sieci SMYK. Natalia podesłała mi swoje zdjęcia w pasach bezpieczeństwa demonstrując położenie kolców biodrowych miednicy. Warto popatrzeć, warto się nauczyć jak prawidłowo układać pas bezpieczeństwa na miednicy, i…

…jeśli coś jest nie tak (a jest), to warto skomentować. Na zdjęciach ukryliśmy bowiem też kilka innych błędów. Zgadujcie i wypisujcie to co zauważycie. Ku pożytkowi społecznemu!

PS: Komentarze są w trybie moderacji, aby dać Wam równe szanse. Zwycięzca – najlepszy tropiciel błędów zgarnie gadżety z kampanii Zapnij Pasy – Włącz Myślenie.

N.R.: Osoba dorosła zapięta pasami bezpieczeństwa może nie zdawać sobie sprawy, z tego że może być źle zapięta i grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Mało kto robi to poprawnie. Każdy robi to tak, jak mu wygodniej, często część biodrowa pasa przebiega po brzuchu, a część barkowa albo zbyt blisko szyi, albo przy krawędzi zewnętrznej ramienia. Tak zapięta osoba dorosła podczas zderzenia może ulec zjawisku nurkowania, co może być przyczyną śmierci.

Poprawnie zapięty pas gwarantuje bezpieczeństwo. Część biodrowa pasa bezpieczeństwa powinna przechodzić poniżej przednich górnych kolców miednicy, natomiast część barkowa powinna przechodzić przez środek barku oraz przez środek klatki piersiowej.

Natalia Radko SMYK

Złe i prawidłowe ułożenie pasa biodrowego na miednicy i położenie pasa względem kolców biodrowych przednich górnych. Zgaduj co jeszcze jest źle i napisz w komentarzu. KLIKNIJ na zdjęcie aby je powiększyć.