Maxi-Cosi nowości Kind&Jugend 2014

17 października 2014 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Największym powodem do dumy dla marki Maxi Cosi jest fakt posiadania jednego z pierwszych na rynku (nie tylko polskim) fotelika dla niemowląt, którym jest Pebble Plus, zgodnego z regulacją I-Size, a tym samym jednego z pierwszych zestawów 2 foteliki + 1 baza zgodnego z I-Size. W skład zestawu 2way Fix Family Concept wchodzą: baza 2way Fix oraz foteliki Pebble Plus i 2way Pearl.

Czym fizycznie różni się fotelik Pebble Plus od Pebble? Skorupa i wymiary pozostają zbliżone, natomiast wkładka dla niemowląt w foteliku Pebble Plus jest już jednoczęściowa, ze wzmocnionymi bokami, a ochronę boczną głowy wzbogacono o wkładki pochłaniające energię. Ważną różnicą jest to, że fotelik Pebble można montować zarówno na bazie Family Fix jak i 2way Fix, natomiast Pebble Plus da się zamontować wyłącznie na bazie 2way Fix.

Maxi-Cosi AxissFix - obraca się nawet o 360 stopni.

Maxi-Cosi AxissFix – obraca się nawet o 360 stopni.

Zgodna z I-Size  jest również druga nowość – fotelik Axiss Fix mający docelowo zastąpić fotelik Axiss. Produkcja i sprzedaż tego drugiego nie zostaje jednak jeszcze zaprzestane. Axiss Fix zachowuje swoją charakterystyczną właściwość, jaką jest możliwość obracania fotelika na boki w celu wygodnego włożenia lub wyjęcia z niego dziecka, jednak w odróżnieniu od swojego poprzednika obraca się nawet o 360 stopni i umożliwia przewożenie dziecka przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Axiss Fix jest zintegrowany z bazą ISOFIX (wyposażoną w dźwignię pozwalającą na zmianę pozycji fotelika na przodem lub tyłem do kierunku jazdy) i montowany za pomocą tego właśnie systemu wraz z jednoczesnym użyciem górnego pasa kotwiczącego (top-tether).

Maxi-Cosi AxissFix nadaje się do przewożenia dzieci zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy

Maxi-Cosi AxissFix nadaje się do przewożenia dzieci zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy

Wiesław Dybalski, przedstawiciel Dorel Polska, zapowiada, że nowe foteliki dostępne będą dostępne w Polsce pod koniec października 2014 r.

Nowy Maxi-Cosi Pebble Plus z rodziną

Nowy Maxi-Cosi Pebble Plus z rodziną