Recaro – nowości Kind&Jugend 2014

24 października 2014 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W tym roku firma Recaro wystrojem stoiska nawiązała do swojej historii jako firmy od początku silnie związanej z motoryzacją. Obejrzeć można było między innymi ewolucję fotelików samochodowych – od pierwszego, w postaci krzesełka za ramą, zawieszanego na fotelu pasażera, przez modele z lat ‘60, aż po te, które znamy z naszego rynku i – to co nas interesuje najbardziej, czyli – najnowsze propozycje. Po stoisku oprowadzała nas pani Izabela Zimecka, przedstawicielka firmy Logis, polskiego importera marki Recaro.

RECARO YOUNG SPORT HERO (9-36 kg), który po wprowadzonych zmianach, gotowy jest do ponownych testów w ADAC. Producent spodziewa się, że fotelik pojawi się w nich w październikowej turze 2015. Zmiany, o jakich mowa, to: wzmocnione osłony boczne, system Hero w ochraniaczach uprzęży mający zapobiegać przekręcaniu i zsuwaniu się pasów, wkładki w zagłówku wykonane z plastycznego materiału dopasowującego się do kształtu głowy dziecka przy dotknięciu lub uderzeniu (następnie stopniowo powracający do kształtu pierwotnego), zmodyfikowane klamry blokujące pas bezpieczeństwa podczas montażu (mające zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć potencjalną awaryjność podczas stosowania).

Recaro podczas targow Kind und Jugend 2014

Recaro podczas targow Kind und Jugend 2014

Producent zapowiada wprowadzenie na rynek w 2015 roku nowego fotelika z kategorii 9-18 kg. Model o nazwie OPTIA przeznaczony wyłącznie do montażu za pomocą systemu ISOFIX. Dostępny będzie w dwóch wersjach: z możliwością montażu na już posiadanej bazie ISOFIX (Recaro dołącza więc do producentów oferujących zestawy 2 foteliki + 1 baza) lub OPTIAFIX zintegrowana z bazą ISOFIX. Baza wyposażona jest w elektroniczną sygnalizację poprawności zapięcia. Fotelik ten wykorzysta system ochrony Advanced Side Protection mający pochłaniać energię podczas kolizji.

U Recaro przegląd historii od poczatku istnienia firmy do współczesności

U Recaro przegląd historii od poczatku istnienia firmy do współczesności

Recaro poszerza również swoją kolekcję o zestaw 3-funkcyjny (gondola oraz fotelik samochodowy z możliwością zamontowania go na ramie wózka). Wprowadza też specjalną limitowaną serię RACING – 3 modele fotelików (w tym Monza Nova Seat Fix i Young Sport Hero) zostaną wyprodukowane w barwach typowych dla sportów rajdowych, czyli czerwono-czarnych, w liczbie 1 tys. sztuk każdego modelu. Amatorzy motoryzacji będą mogli kupić foteliki Recaro z tej serii pod koniec 1. kwartału 2015.

Zobacz foteliki samochodowe RECARO w ofercie fotelik.info: http://sklep.fotelik.info/recaro-monza-nova-2-seatfix.html