Crunch! odcinek 5: Maxi-Cosi Tobi i BeSafe iZi Comfort

24 kwietnia 2013 8 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W kolejnym odcinku crunch-owego tasiemca kolejny sposób na to jak uniknąć tego zjawiska oraz wskazanie dwóch specjalnych, anty-crunchowych fotelików. Zapraszam do lektury.

Trzeci, ale nie ostatni sposób na ucieczkę od zjawiska crunch to użycie nowoczesnych fotelików 9-18kg zaprojektowanych z wiedzą i z myślą o możliwości wystąpienia zjawiska crunch. Fotelików, które ja nazywam anty-crunch car seat :-). To moja własna terminologia, szerzej nieznana. 😉 Do rzeczy – fotelikami, które są całkowicie i absolutnie odporne na zjawisko crunch są: BeSafe iZi Comfort X3 oraz Maxi-Cosi Tobi.

Obydwa te foteliki mają zmieniony przebieg pasa bezpieczeństwa. Pas biodrowy opasa fotelik od przodu tak jak naszą miednicę, a barkowy przeprowadzony jest przecudnie w przedziwny sposób wynaleziony przez konstruktorów BeSafe’a. Kilka lat temu ten sposób budził ogromne kontrowersje i wywoływał pytania typu: “Cóż to Ci panowie wymyślili!” A wymyślili dobrze, obydwa te foteliki otrzymują ocenę 4 w niezależnych testach fotelików i możecie je z powodzeniem polecić wszystkim waszym klientom, u których występuje zjawisko buckle crunch.

Zobacz historyczny już film pokazujący sposób montażu BeSafe iZi Comfort i wpadnij do nas na szkolenia, żeby nauczyć się robić to jeszcze lepiej 😉

O jeszcze jednej, amerykańskiej metodzie na poradzenie sobie z crunch opowiem w kolejnym odcinku.

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupą – Crunch cz.5