Dostałeś fotelik w prezencie? Uważaj!

8 sierpnia 2012 5 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Co zrobić z fotelikiem, który otrzymaliśmy w prezencie – od babci, dziadka, cioci, wujka lub znajomych? Czy jest to dobry pomysł na prezent dla innych rodziców? Jest to bowiem niemały wydatek, a obdarowani powinni się cieszyć, dlaczego więc może to być tylko kłopot zamiast wspaniałej niespodzianki?

 

Pytania od czytelników mojego bloga to coś, co lubię najbardziej. Oto dzisiejsze pytanie i temat, który poruszymy:

Dostałem fotelik w prezencie. Droga Redakcjo, co mam robić?

Usiąść i płakać, tyle w pierwszym odruchu mogę powiedzieć. Usiąść i płakać, bo szansa na to, że on pasuje do Waszego dziecka i do Waszego samochodu jest nikła.

Oczywiście znane są przypadki przysłowiowego „złotego strzału”. Nam również, podczas usług doboru fotelików oraz podczas rozmów z rodzicami w trasie i w trakcie inspekcji fotelików, zdarzało się, że fotelik był dobrze dobrany i dopasowany do samochodu i do dziecka, ale był to całkowity przypadek. Był to fotelik kupiony i darowany: przez ciocię, babcię czy też znajomych. Zawsze jest to jednak tylko kwestia szczęśliwego przypadku.

Dostajemy fotelik w prezencie, co robić?

Dostałeś prezent w postaci fotelika. Co z tym zrobić?

Fotelik, który ma zapewnić dziecku bezpieczeństwo w samochodzie, musi być starannie dobrany i przymierzony przed zakupem. Jeżeli jest to fotelik dobrej jakości, jeżeli jest to dobry i bezpieczny fotelik, ale nie pasujący do Waszego samochodu  – bez większych skrupułów polecam wystawić ten towar na Allegro, nie zrywając żadnych metek, tak by był to towar nie używany, nie mający śladów użycia.

Przecież bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla Ciebie więcej warte niż dobre samopoczucie rodziny, która darowała Ci ten fotelik.

 

Zapisz na dysk nagranie w wersji mp3: Dostałeś fotelik w prezencie? Uważaj!