Uważaj! Zębate spinki do włosów!

15 września 2014 2 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Związałam któregoś ranka mojemu początkującemu przedszkolakowi kucyk efektowną czerwoną gumką z plastikowym kwiatkiem. Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy po zapięciu w foteliku zaczęła płakać. Przecież dzieci Pawła Kurpiewskiego nie płaczą przy wsiadaniu do fotelika! Okazało się, że po oparciu głowy o zagłówek przepiękny kwiatek z motylkiem kłuł Weronisię w tył głowy.

Wtedy moja prawie 3-letnia córka uświadomiła mi, że fryzura ma duży wpływ na bezpieczeństwo w samochodzie.
Ozdoby do włosów mogą być niebezpieczne dla dziecka.

Ozdoby do włosów mogą być niebezpieczne dla dziecka.

Przypomniałam sobie wtedy jedną z ekspertyz powypadkowych analizowanych przez mojego męża. Kilkuletnia dziewczynka odniosła podczas wypadku poważne obrażenia z powodu plastikowej opaski, której grzebyk wbił się w skórę głowy. Gdyby nam przydarzyła się choć najmniejsza stłuczka, kwiatek z motylkiem mógłby Weronice zrobić dużą krzywdę. Szybko zmieniłam koncepcję fryzury.
Tak jest bezpieczniej i wygodniej

Tak jest bezpieczniej i wygodniej

Po przedszkolu wybrałyśmy się po nowe czerwone gumki bez kłujących dodatków. Stojak z akcesoriami do włosów wyglądał imponująco, jednak wybór wśród najprostszych gumek był mały. W tym tygodniu zrobimy drugą turę poszukiwań czerwonych gumek. Życzę sobie powodzenia, a rodziców przestrzegam przed niebezpiecznymi (w czasie jazdy samochodem) ozdobami do włosów.
Zanim kupisz spinkę zastanów się czy jest bezpieczna w czasie jazdy samochodem.

Zanim kupisz spinkę zastanów się czy jest bezpieczna w czasie jazdy samochodem.