Testy UTAC, zmiany w ECE R44? Pobierz dokumenty

12 marca 2013 6 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

 Publikuję materiały do pobrania z testów UTAC, które pokazują cel i zakres prac projektu ECE/TRANS/WP.29/GRSP/2012/21. Dąży on do istotnych zmian w homologacji ECE R44-04 fotelików samochodowych dla dzieci. W artykule porada GRATIS dla wszystkich producentów fotelików, uczestników ostatniego sporu wokół testów UTAC.

Otóż i gratis:  Zadbajcie o obecność swoich przedstawicieli, ale inżynierów, a nie prawników na najbliższej sesji UNECE, to już 13-17 maja w Genewie. Będą nawet Japończycy. Ich to też interesuje. Na prawdę szkoda przegapić!

A poniżej do pobrania dokumenty końcowe z testów UTAC, przedstawione na grudniowej 52 sesji UNECE oraz projekty dokumentów na najbliższą sesję.

Jak ktoś jest zdolny, czyta uważnie to co piszę i umie… korzystać z Google, to ma je już od kilku dni.  🙂

GRSP-52-12e

ECE-TRANS-WP29-GRSP-2012-21e

ECE-TRANS-WP.29-GRSP-2013-10e

ECE-TRANS-WP.29-GRSP-2013-12e

PS 1: [B2B only] Istnieje możliwość wcielenia badań Waszej firmy do europejskich, (niezależnych od ŻADNEGO producenta) projektów badawczych nad fotelikami z osłoną tułowia.  Dostarcz mi dane, a ja się zatroszczę o ich forwardowanie pod właściwy adres. 

PS 2: [2 ALL] Robię przerwę od fotelików z osłoną tułowia. Z tydzień mi się należy 🙂 Są też inne ciekawe tematy w naszej branży.

Ps 3: [2 Joanna] Joanno, zacznij od lektury GRSP-52-12e, marzenia się spełniają 🙂 Chciałaś jakiś test dachowania w ADAC, no to masz. Oczywiście w tym sensie “dachowania”, w jakim o tym pisałaś.

Nie jest to co prawda rollover, ale mimo wszystko będzie to dużo więcej niż dotychczasowy overturning.