Foteliki dla niemowląt na stelażach wózków

19 września 2013 2 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Nadszedł czas na zakończenie tematyki pałąków w fotelikach 0-13 kg. Opowiem dziś o fotelikach dla niemowląt montowanych na stelażach wózków. To bardzo modne i wygodne rozwiązanie rozpowszechniło się ostatnio w Polsce, a producenci i sprzedawcy robią wszystko za pomocą promocji, abyście skorzystali z tzw. zestawów 3 w 1.  Kup teraz, kup wózek spacerowy z mocowaną gondolą głęboką i z mocowanym za pomocą adapterów fotelikiem samochodowym dla niemowląt. Okazja!!!

Tak właśnie Ci mówią. Okazja, tylko dziś 3 w 1 w tak doskonałej cenie! A Ty co zrobisz? Jesteś już oczytanym rodzicem, więc nie kupisz NIC dopóki nie przymierzysz fotelika w Twoim samochodzie. Bo fotelik ma przede wszystkim PASOWAĆ DO SAMOCHODU!!!

No, ale… dziś przecież nie o tym mowa 🙂

Co na temat wózków dziecięcych ma do powiedzenia Paweł Kurpiewski? Przecież gosć zajmuje się bezpieczeństwem dzieci w samochodach… Dlaczego więc dziś mowa o wózkach?

Chcę Wam powiedzieć, że ze znanych raportów dotyczących wypadków z udziałem dzieci wiadomo, że zdarzają się wypadki wypięcia się fotelika dla niemowląt z takiego wózka. Czasami dzieje się to na skutek błędu użytkownika, a czasami na skutek użycia nieoryginalnych adapterów mocujących fotelik samochodowy do stelaża wózka. Zwróćcie więc uwagę na to, czy adaptery, które kupujecie są oryginalne.

W Internecie i nie tylko znaleźć można całą masę ofert urządzeń 3w1

W Internecie i nie tylko znaleźć można całą masę ofert urządzeń 3w1

Zwróćcie uwagę na to jak przewozicie dziecko i na to , by w kontekście takich wypadków zawsze ciasno zapinać pasy uprzęży swojemu niemowlęciu nawet, jeżeli nie jesteście z nim w samochodzie, a pałąk takiego fotelika ustawiajcie na spacerze pionowo.

palak mura cabrio fix

Fotelik Maxi-Cosi Cabrio Fix montowany na stelażu Mura

Dwa znane i doskonale udokumentowane wypadki tego typu, które zdarzyły się w Polsce pokazują, że dziecko dobrze zapięte w foteliku 0-13 kg z pałąkiem postawionym do góry wychodzi z takiego wypadku bez żadnych obrażeń.

Pierwszy z tych wypadków zdarzył się matce niosącej bliźniaki po schodach. Jeden z fotelików wyślizgnął jej się z ręki i dziecko spadło wraz z fotelikiem turlając się po schodach. Ponieważ były to bliźnięta, to mieliśmy możliwość porównawczego sprawdzania ewentualnych zaburzeń rozwojowych. Nie wystąpiły żadne problemy medyczne ani żadne zaburzenia rozwojowe.

Drugi z wypadków to matka zjeżdżająca po podjeździe do przejścia podziemnego. Tam fotelik wypiął się na skutek użycia nieoryginalnych adapterów. Dziecko również sturlało się z fotelikiem po schodach i wyszło z tego bez żadnych obrażeń.

Wypadków tragicznych dziś nie będę omawiał. Wasza wyobraźnia dopowie Wam co się dzieje, gdy dziecko nie jest mocno zapięte, a pałąk nie jest ustawiony pionowo.

[box type=”warning”] Żadne z tych dzieci nie miałoby szans na wyjście z tych wypadków bez obrażeń gdyby pałąk fotelika nie był w pozycji pionowej, a dzieci nie były prawidłowo zapięte.[/box]

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupa – foteliki na stelazach wozkow