Kategoria: Wypadki

Wypadek. Tego słowa chcielibyśmy nie wymawiać nigdy. Okazuje się jednak, że to, co dla niektórych jest tragedią – może przed nią uchronić innych. Badania wypadków mają bowiem wielkie znaczenie dla powstawania nowych, bezpieczniejszych fotelików. Te śmiertelne pokazują co trzeba zmienić, te zaś, które kończą się szczęśliwie – są najlepszym dowodem na bezpieczeństwo danego fotelika.

W tej kategorii znajdziecie, drodzy czytelnicy, wszystkie tematy dotyczące właśnie wypadków. Podzielę się z Wami swoimi doświadczeniami biomechanika zderzeń i szefa działu “ekspertyzy” fotelik.info. Dowiecie się także jakie znaczenie dla Waszych dzieci mają statystyki wypadków i tzw. badania dogłębne (szczegółowe analizy pojedynczych przypadków prowadzone przez specjalne zespoły badawcze).

6 października 2016 18

Tragiczny wypadek na obwodnicy Mszczonowa. 3 dzieci nie żyje. Nowe fakty – zobacz wideo

przez Paweł Kurpiewski

Zobacz film: Nowe fakty podane przez prokuraturę i świadków tragicznego wypadku na obwodnicy Mszczonowa, w którym w zderzeniu VOLVO XC70 z nieprawidłowo wyprzedzającym Fordem C-MAX zginęła 3-ka dzieci. Moja opinia? Te dzieci mogły przeżyć ten wypadek.

29 października 2013 17

Kochanie nie trzymaj nóg na desce rozdzielczej

przez Paweł Kurpiewski

Dziś wyjątkowo, a może i nie wyjątkowo, nie o fotelikach. Jadąc sobie samochodem ostatnio widziałem wyluzowaną dziewczynę, która trzymała swoje nogi na desce rozdzielczej. Nie wiem czy jest to pozycja szczególnie relaksacyjna, mi nie jest w tej pozycji szczególnie wygodnie. Na pewno jest ona miła. Jeżeli nogi są ładne, a kierowcą jest mężczyzna, to miło jest zerknąć na taki obrazek.

23 października 2013 6

Wypadek w Jabłonnie – zginęła kobieta w ciąży

przez Paweł Kurpiewski

Dziś niestety nie będzie wesoło. 17 października w Jabłonnej zginęła kobieta w ciąży, która nie miała zapiętych pasów. Dostałem tą informację od znajomych z prośbą o ponowne podkreślenie – kobiety w ciąży POWINNY zapinać pasy bezpieczeństwa.

19 września 2013 2

Foteliki dla niemowląt na stelażach wózków

przez Paweł Kurpiewski

Nadszedł czas na zakończenie tematyki pałąków w fotelikach 0-13 kg. Opowiem dziś o fotelikach dla niemowląt montowanych na stelażach wózków. To bardzo modne i wygodne rozwiązanie rozpowszechniło się ostatnio w Polsce, a producenci robią wszystko za pomocą promocji abyście skorzystali z tzw. zestawów 3 w 1…

2 grudnia 2012 9

Nurkowanie, nie tylko wakacyjny temat

przez Paweł Kurpiewski

Wakacyjnie brzmiący temat – nurkowanie. Opowiem o nim w ujęciu wypadków samochodowych. Jest to zjawisko polegające na wsuwaniu się dziecka lub osoby dorosłej pod biodrowy pas bezpieczeństwa. Skutkuje często śmiertelnymi obrażeniami narządów wewnętrznych jamy brzusznej.

28 października 2012 3

Odszkodowania za foteliki po wypadku

przez Paweł Kurpiewski

Poruszam temat skuteczności egzekwowania ubezpieczenia, przysługującego za uszkodzony w wypadku samochodowym fotelik. Często spotykamy się z nieuczciwością firm ubezpieczeniowych oraz opieszałością w ich działaniu. Staram się zwrócić uwagę na to jak sobie z tym radzić nie tracąc przy tym czasu i nerwów.

25 sierpnia 2012 0

Mama z tyłu zagrożeniem dla dziecka w foteliku

przez Paweł Kurpiewski

Mamy, które mają silną potrzebę kontroli nad swoimi dziećmi w samochodzie siedzące z tyłu tuż obok dzieci w fotelikach mogą być dla nich zagrożeniem. Siadajcie z przodu!

10 lipca 2012 2

Foteliki powypadkowe. Używać czy nie?

przez Paweł Kurpiewski
Dziecko w foteliku - crash test

W dzisiejszym wpisie Paweł Kurpiewski, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, zajmie się tematem fotelików powypadkowych oraz odpowie na pytania czytelników bloga, którzy mają problemy z uzyskaniem odszkodowań za takie foteliki.