Nurkowanie, nie tylko wakacyjny temat

Nurkowanie, nie tylko wakacyjny temat

2 grudnia 2012 9 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Wakacyjnie brzmiący temat – nurkowanie. Opowiem o nim w ujęciu wypadków samochodowych. Jest to zjawisko polegające na wsuwaniu się dziecka lub osoby dorosłej pod biodrowy pas bezpieczeństwa. Owo nurkowanie, które możecie zobaczyć Państwo na załączonym filmie skutkuje obrażeniami narządów wewnętrznych jamy brzusznej, uszkodzeniami jelita cienkiego, wątroby i śledziony, często, niestety, śmiertelnymi.

Jak zapobiegamy nurkowaniu?

Jeżeli chodzi o osoby dorosłe, to przede wszystkim poprzez poprawne ułożenie biodrowej części pasa bezpieczeństwa – poniżej kolców biodrowych przednich  – górnych.

Jeżeli chodzi o dzieci – to nurkowaniu przeciwdziałają:

W fotelikach 0-13kg i 9-18kg pas kroczowy – ten trzeci lub piąty pas kroczowy skutecznie chroni dziecko przed nurkowaniem i w tego typu fotelikach nie ma mowy o tym zjawisku.

Na zdjęciu test nurkowania

Nurkowanie łatwo zademonstrować nieświadomym rodzicom.

Problem i niebezpieczeństwo nurkowania u dzieci pojawiać się będzie dopiero w fotelikach 15-36kg, które nie mają już własnej, zintegrowanej uprzęży. Dobry fotelik z tego przedziału wymusza przebieg biodrowego pasa bezpieczeństwa płasko, po wierzchu ud.  Jeśli Twój fotelik, lub jeśli fotelik, który oferujesz swojemu klientowi nie wymusza takiego przebiegu pasa na jego dziecku, to nie nadaje się on dla Twojego klienta. I tu uwaga – trudno jest na oko stwierdzić, bez przymiarki dziecka w foteliku, czy ma ono anatomię, która [betteroffer]… UWAGA: To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości treści niniejszego artykułu na 31 dni i link do zapisania wersji mp3, kliknij w poniższy przycisk Kup teraz.[/betteroffer][betterpay amount=”1.47″ amount_sms=”” button=”images/buynow_2.png” description=”Dostęp do treści artykułu ID 1150 foteliki-pod-lupa.pl” validity=”31″ ids=””]
w zestawieniu z tym fotelikiem, z prowadnicami pasa biodrowego, które są zastosowane w danym foteliku sprawi, że dziecko będzie bezpieczne.

Nic nie zastąpi przymiarki, dlatego sadzajmy dzieci w fotelikach 15-36kg, przeprowadzajmy pas biodrowy przez prowadnice i sprawdzajmy, czy biegnie on płasko po powierzchni ud. Już bardzo prosty eksperyment przymiarki dziecka w kilku fotelikach z przedziału 15-36kg da wam drodzy słuchacze praktyczną wiedzę mówiącą o tym, że nie każdy fotelik pasuje do każdego dziecka.

Dodatkowo sprawę doboru fotelika utrudni nam fakt, że oprócz zajmowania się nurkowaniem i przeciwdziałania mu poprzez prawidłowe przeprowadzenie pasa biodrowego, musimy wymusić jeszcze odpowiednią pozycję pasa barkowego, tak by przebiegał przez środek ramienia i środek klatki piersiowej. Życzę powodzenia i choć nie jest to trudne i niemożliwe, to należy poświęcić trochę czasu na przymiarki.

Serdecznie zachęcam wszystkich czytelników i słuchaczy mojego bloga do tego by od dziś nurkowanie wiązało się dla Was tylko z wakacyjną przygodą i przyjemnością, a nurkowanie w samochodzie podczas kolizji nigdy nie było Waszym udziałem, a możecie zadbać o to sami poprzez prawidłowy dobór fotelika dla Waszego dziecka, prawidłowe ułożenie pasa bezpieczeństwa na swoich biodrach, poniżej kolców biodrowych, pośrodku mostka i pośrodku ramienia. Zapisz na dysk nagranie w wersji mp3:  foteliki_pod_lupa_eksperta_nurkowanie [/betterpay]