Mama z tyłu zagrożeniem dla dziecka w foteliku

25 sierpnia 2012 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Mamy, które mają silną potrzebę kontroli nad swoimi dziećmi w samochodzie (i nie tylko), mamy „świeżo upieczone”, mamy jedynaków, mamy nadopiekuńcze i wszystkie inne mamy siedzące w samochodzie z tyłu, tuż obok dzieci w fotelikach, mogą być dla nich zagrożeniem. Siadajcie z przodu!

Pierwsze dziecko to największy stres i poświęcacie mu, drogie mamy, zwykle najwięcej uwagi.

Przy drugim dziecku ten stan już mija, a przy trzecim nie przejmuje się już nawet babcia i ciocia. Nie da się kontrolować naszych wspaniałych pociech przez cały czas. Wszystkich, którzy jeszcze nie czytali artykułu Mama siedzi z przodu, zachęcam do zapoznania się ze wspaniałym tekstem Pauliny Zielińskiej w serwisie fotelik.info. A dla tych mam, które pomimo zapoznania się z siedmioma koronnymi argumentami, które mają Was przekonać do jazdy z przodu i pozostawienia Waszych dzieci w foteliku na tylnej kanapie, mam [betteroffer]… UWAGA: To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości treści niniejszego artykułu na 31 dni i link do zapisania wersji mp3, kliknij w poniższy przycisk Kup teraz.[/betteroffer][betterpay amount=”1.47″ amount_sms=”” button=”images/buynow_2.png” description=”Dostęp do treści artykułu ID 365 foteliki-pod-lupa.pl” validity=”31″ ids=””]
jeszcze jeden argument.

Dodatkowy argument

Jeden i to mocny: albo skorzystacie z naszych porad w serwisie fotelik.info i na inspekcjach fotelików, albo spotkamy się na ekspertyzie powypadkowej. Zarówno te pierwsze jak  i drugie wykonujemy bezpłatnie.

Żeby nie kończyć tak pesymistycznie, dla wszystkich rodziców pierwszego dziecka – anegdota Andrzeja (w tym miejscu serdecznie pozdrawiam mojego kolegę, mieszkającego na stałe w Szwajcarii, który doczekał się już trójki wspaniałych dzieci.

Andrzej opowiadał:

Kiedy moje pierwsze dziecko połknęło 2 złote, to automatycznie znalazłem się z nim się na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie lekarz podał dziecku rycynę i odesłał nas do domu. Kiedy drugie dziecko połknęło 2 złote, to od razu posadziłem je na nocnik. Kiedy zaś kilka lat później moje 3 dziecko dopuściło się tego karygodnego czynu, to od razu potrąciłem mu te pieniądze z kieszonkowego i nie zajmowałem się dłużej tą sprawą ;-).

 

To historia nie do końca prawdziwa, ale pokazująca ewolucję myślenia rodzica i chęci kontrolowania wszystkiego, co robi dziecko. Na szczęście, te zapędy stygną wraz z przyjściem na świat kolejnych dzieci, a Wy drogie Mamy, bo to Was dotyczy głównie ten problem, pamiętajcie o tym, że im dalej jesteście od dziecka w samochodzie, tym bardziej jest ono bezpieczne.

[box type=”info”] 7 powodów, aby mamy siadały z przodu. Polecam artykuł: P. Zielinska, Mama siedzi z przodu, fotelik.info, 2012, http://fotelik.info/pl/news/mama-siedzi-z-przodu,327.html [/box]

 

[/betterpay]