Czy baśnie pomagają?

25 maja 2014 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Czy baśnie pomagają?

Nie, nie o bajkoterapii dziś, ale o tym, co się działo w Teatrze Kamienica. Skąd taki temat na blogu o fotelikach?

Zwykle czytacie i słuchacie tu o tym, jak zabezpieczyć się przed wypadkiem, jak zmaksymalizować bezpieczeństwo swoje i dziecka w samochodzie. Smutną prawdą jest to, że do wypadków jednak dochodzi, a przed poszkodowanymi i ich rodzinami stają wówczas nowe problemy i wyzwania, z których to te finansowe nie są najbardziej dramatyczne, ale niewątpliwie dotkliwie.

W 2011 roku Natalka uległa groźnemu wypadkowi samochodowemu. 13-letnia dziś dziewczynka przeżyła, ale w wyniku licznych obrażeń i sepsy zapadła w śpiączkę. Wybudziła się, jednak nadal wymaga kosztownego leczenia. Fundacja Przyjaciółka, pod której opieką jest Natalka, zorganizowała akcję BajkOLAndia. Sponsorem inicjatywy został producent fotelików samochodowych – Britax Römer Polska.

10 maja w Teatrze Kamienica odbyły się przedstawienia w wykonaniu małych aktorów z międzynarodowej szkoły Argonaut, pokaz mody, loteria fantowa, eksperymenty chemiczne. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Britax Römer Polska, siatkarze AZS Politechnika, muzycy, aktorzy, prezenterzy – m.in. Odeta Moro-Figurska i Monika Mrozowska. Zabawa, ciastka i śmiech! Ale nie dla samej rozrywki odbyła się BajkOLAndia.

Pieniądze z biletów oraz zebrane podczas loterii fantowej zostaną przeznaczone na rehabilitację Natalki.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Poczytajcie na: www.bajkolandia.com.pl