“Kabaret starszych panów” odcinek pt. “135”

13 marca 2015 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Komisja Gospodarki Narodowej w Senacie przegłosowała wczoraj projekt ustawy wraz z 4 poprawkami zezwalającej na przewożenie dzieci o wzroście 135 cm oraz 3-latków bez fotelika. Przewodniczący komisji Marek Z. wspomniał wprawdzie o materiałach otrzymanych od instytucji produkującej foteliki opisujących zagrożenia wiążące się z wprowadzeniem ustawy w życie, ale uznał że potraktuje to jako lobbystyczny głos w dyskusji. (!!!!!!!!)

Drodzy czytelnicy tego bloga! Te materiały są od nas, ekspertów fotelik.info i niniejszym oświadczamy, że jeszcze nie otworzyliśmy fabryki fotelików. 🙂

 

Szkoda, że opinia ekspertów nie została wzięta pod lupę. Panowie postanowili za to zająć się sprawami nie związanymi z ustawą. Senator Stanisław I. martwił się o ludzi dorosłych o niskim wzroście przywołując przykład Małego Rycerza. Senator Wiesław D. proponował wprowadzenie obowiązku podkładek dla takich osób, ponieważ pas w momencie wypadku “może uszkodzić kręgi szyjne”. Panowie senatorowie poświęcili też kilka minut na dyskusję o użyciu w ustawie spójników “lub” i “oraz”.
Ukłon w Waszą stronę Panowie Senatorowie.

Ukłon w Waszą stronę Panowie Senatorowie.

Reasumując – nikt z tych starszych panów nie martwił się o życie dzieci, a pan przewodniczący zbagatelizował opinię ekspertów. Sam podsumował, że zgłoszone 4 poprawki miały zadanie czyszcząco-legislacyjne.
A gdzie są poprawki merytoryczne? Panowie senatorowie niestety nie są w stanie ich zgłaszać, bo ich średnia wieku wskazuje na to, że nie wozili swoich dzieci w fotelikach i kompletnie nie znają się na rzeczy. Z wnuczkami zapewne widzą się rzadko ze względu na ważne funkcje sprawowane w państwie.

 

Ciekawe, jaki poziom merytoryczny pokażą nam posłowie w trakcie obrad sejmu w dniach 18-20 marca?