Kategoria: Prawo i foteliki

Bronisław Komorowski podpisał zmiany w ustawie dotyczącej nowych przepisów w ruchu drogowym, w tym fotelików.

Obecny Prezydent naszego kraju znany jest z podpisywania niemal wszystkiego co wpadnie mu w ręce. Radosnym podpisem „Bronka” zakończył się proces zmiany przepisów Ustawy o Ruchu Drogowym, dostosowujący nasze prawo do dyrektyw unijnych. Jak głosi stare hasło PZPR – „Zgoda Buduje” i taka NIEWYMAGANA zgoda z przepisami unijnymi została właśnie wprowadzona.

Read More

„Kabaret starszych panów” odcinek pt. „135”

Komisja Gospodarki Narodowej w Senacie przegłosowała wczoraj projekt ustawy wraz z 4 poprawkami zezwalającej na przewożenie dzieci o wzroście 135 cm oraz 3-latków bez fotelika. Przewodniczący komisji Marek Z. wspomniał wprawdzie o materiałach otrzymanych od instytucji produkującej foteliki opisujących zagrożenia wiążące się z wprowadzeniem ustawy w życie, ale uznał że potraktuje to jako lobbystyczny głos w dyskusji. (!!!!!!!!)

Read More

Po co w ogóle ten fotelik?

Pasażera, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa, często porównuje się do ważącego kilka ton obiektu, który uderzy w nas w czasie wypadku. Dziecko, w analogicznej sytuacji, porównuje się do małego słonia. Przesada? Raczej nie. Jak się okazuje – większości z nas trudno jest sobie wyobrazić, co dzieje się podczas wypadku, i jakie siły podczas niego działają.

Read More

Od kiedy przewozić dziecko bez fotelika?

Gdy dzieci są małe, to zazwyczaj rodzice spieszą się ze zmianą fotelika na następny. Gdy pociechy podrosną, same zaczynają pytać, kiedy w końcu będą jeździć jak mama i tata. Dziś odpowiadam na pytanie, kiedy można zacząć używać tylko pasów bezpieczeństwa – tych, których używają dorośli. Zapraszam do lektury.

Read More
Loading