Bazy Isofix do fotelików 0-13 kg – upselling & crosseling

1 kwietnia 2014 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Witam po przerwie na moim blogu. Gardziołko już wyleczone i wracamy do nagrań kolejnych podcastów. Zaczepił mnie ostatnio sąsiad i zapytał, czy opłaca się inwestować w bazę Isofix do fotelika 0-13 kg? Trochę późno zapytał, bo już dość długo jeżdżą ze swoim maluchem… Ale to również moja wina, bo przecież mogłem zauważyć, że nie używają bazy i podzielić się z nimi swoją wiedzą.

Drodzy rodzice, mówię Wam dzisiaj – większość fotelików 0-13 kg jest dużo, dużo bardziej stabilna i dużo bardziej bezpieczna z bazami Isofix. Dotyczy to również dużej ilości “pasowych” baz montażowych. Nie zawsze dostrzeżesz to patrząc na foteliki samochodowe i bazy motażowe oraz na wyniki ich testów zderzeniowych przez pryzmat ekranu swojego komputera. Choć, jeśli będziesz uważny, to dostrzeżesz, że historycznie najwyższe oceny, 5 za bezpieczeństwo, otrzymywały wyłącznie foteliki 0-13 kg w zestawach z bazami montażowymi.

Jeżeli kupujecie topowy model, topowego producenta, który ma wynik 4 lub 5 w testach i montujecie go niestabilnie za pomocą pasów bezpieczeństwa, to ostateczny wynik i ostateczny sposób ochrony Waszego dziecka w Waszym samochodzie pozostanie jednak bliżej nieznany. Na nic się zdadzą wszelkie gwiazdki, medale i certyfikaty i opinie, którymi cieszy się ten fotelik na rynku. 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo. Jeśli użytkownik fotelika nie otrzyma solidnego instruktarzu od sprzedawcy lub nie trafi do nas na inspekcje fotelików, to zweryfikuje ten montaż dopiero podczas ostrego hamowania lub wypadku….

[box type=”info”] Jeśli masz fotelik 0-13 kg koniecznie sprawdź jak bardzo poprawia się jego stabilność montażu w samochodzie przy użyciu bazy montażowej![/box]

Roemer Baby Safe + SHR II

Roemer Baby Safe + SHR II

Przyjedźcie na inspekcje fotelików, a tam nauczymy Was jak montować foteliki za pomocą pasów tak mocno, jak to jest tylko możliwe, ale nie muszą się o to zbytnio martwić rodzice posiadający bazy montażowe.  Zbytnio – bo matrwić się jednak tym powinni. Bo sama, to się ta baza sztywno nie zamocuje 🙂

Oprócz łatwości montażu i wspaniałej funkcjonalności, którą uzyskują posiadacze bazy, znacząco poprawia się też bezpieczeństwo dziecka. Tym, którzy takich baz nigdy nie widzieli dopowiem, że bazy montażowe występują współcześnie zarówno w postaci baz montowanych na pasy bezpieczeństwa i baz montowanych za pomocą Isofix. Dobre bazy pasowe nie wymagają opinania pasem bezpieczeństwa samego fotelika. Zdarzają się takie “półbazy”, “ćwierćbazy”, w których trzeba jeszcze dookoła fotelika motać ten pas. Nie polecam takich rozwiązań.

Maxi-Cosi Cabrio-fix z bazą Family Fix

Maxi-Cosi Cabrio-fix z bazą Family Fix

Klasyczna baza Isofix, to baza wpięta na stałe do samochodu i fotelik 0-13 kg wpinany “Klik, klak i jedziemy”. Jeżeli jesteś użytkownikiem fotelika samochodowego dla niemowląt i nie używałeś bazy, to spróbuj, sprawdź, pożycz i zastanów się, czy nie warto w nią zainwestować.

Jeżeli jesteś sprzedawcą i słuchasz tego nagrania, czytasz tego bloga, bo chcesz poprawić swoje wyniki sprzedaży, to pójdź po rozum do głowy i mów o tym rodzicom! Dlaczego nie robicie cross-sellingu i up-sellingu, i nie próbujecie sprzedać rodzicom bazy? Nie dość, że Wy lepiej zarobicie, to i dzieci będą bardziej bezpieczne!

BeSafe iZi Go z bazą montażową Isofix

BeSafe iZi Go z bazą montażową Isofix otrzymał ocenę niższą [3] niz bez bazy [4], patrz: http://fotelik.info/pl/testy/wybrane_foteliki:547,575/grupa/rosnaco/index.html Czy to wyjątek od reguły? NIE, to błąd ADAC opisany w reklamacji producenta. Polecamy użycie tego fotelika z bazą! – oczywiście o ile pasuje do Twojego samochodu.

Słuchajcie… Wczoraj rozmawiałem z moim 22 letnim kuzynem. Młody chłopak i dopiero się uczy. Sprzedaje sportowe buty. Nie wiedział co to jest cross-selling i up-selling. Jeżeli Ty tego nie wiesz, a sprzedajesz foteliki, no to jesteś skończonym… piiiiiiiip.

Doucz się! Zacznij czytać Marka Jankowskiego i Branżę Dziecięcą. Człowieku, wyedukuj się i zacznij stosować cross-selling i up-selling. No i nie w postaci słodzyczy wystawionych przy kasie… Sprzedajac im bazę nie tylko będziesz bogatszy i zrobisz większy obrót, ale dzieci będą bezpieczniejsze, bo sprzedasz im dodatkowe urządzenie skutecznie poprawiające bezpieczeństwo i przedziwdziałające błędom montażowym.

Zapamiętaj:

Jeśli już sprzedajesz fotelik 0-13 na pasy i jesteś jeszcze w trakcie rozmowy z klientem to zawsze mów o wersji z bazą ISOFIX lub pasową, i POKAŻ ją klientowi dając odczuć różnicę stabilności mocowania i funkcjonalności. To jest up-selling. Sprzedaż produktu o wyższej jakości i cenie.

Jeśli już sprzedałeś fotelik 0-13, to na koniec proponujesz bazę. To jest cross-selling. Może uda Ci się jeszcze sprzedać przy okazji dodatkowe lusterko do obserwacji dziecka. Ale o tym w następnym odcinku.

PS: Tylko dla sprzedawców: Którą metodę stosować? up- czy cros-selling w wypadku baz. To zależy od Twoich upodobań, umiejętności i zmierzonej efektywności. Ja stawiam jednak na upselling.

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupa – Bazy Isofix do fotelikow 0-13 kg