Kategoria: Kompatybilność fotelików

Jednym z najczęstszych pytań, które zadają nam rodzice mailowo lub na Facebooku jest “jak dobrać fotelik do samochodu”. Niestety, nie tędy droga. Bez przymiarki określonego modelu do określonego auta nie da się nic powiedzieć. Czym jest zatem kompatybilność i co o niej decyduje? Marek Plona wyróżnił ponad 80 czynników, które mają na to wpływ. W tej kategorii postaram się przybliżyć niektóre z nich i wyjaśnić, dlaczego są one tak ważne dla bezpieczeństwa dzieci.

2 grudnia 2013 10

Schowki podłogowe i foteliki z nogą podpierającą

przez Paweł Kurpiewski

Problem kompatybilności fotelika z samochodem może występować pod setkami, jak nie tysiącami postaci. Odpowiadam dziś na pytanie czytelniczki dotyczące konfliktu nogi podpierającej fotelik, ze schowkiem znajdującym się w podłodze samochodu.

4 listopada 2013 4

ISOFIX – czy zawsze trzeba mierzyć przed zakupem?

przez Paweł Kurpiewski

Dziś zmierzymy się z problemem zgłoszonym przez rodziców: Czy fotelik z Isofix wymaga mierzenia w samochodzie? Przecież mam Isofix i mam kotwicę do mocowania górnego pasa mocującego? Myślę, że moi pracownicy mogliby teraz zrobić zakłady czy Paweł Kurpiewski odpowie kiedyś jednym słowem – tak, lub nie.

1 października 2013 3

Wkładki pilotujące Isofix nie zawsze pomagają

przez Paweł Kurpiewski

Dziś pod moją lupą wkładki pilotujące Isofix. Służę prostą poradą jak w łatwy sposób podnieść jakość mocowania i montażu fotelika, który jest wyposażony w system Isofix. Jeżeli ktoś z Was nie zajrzy do tego wpisu to może się sromotnie pomylić… Nie będę zachwalał wkładek pilotujących Isofix.

17 września 2013 4

Funkcja leżenia w foteliku 0-13kg – nigdy w samochodzie!

przez Paweł Kurpiewski

Po wakacjach spędzonych wraz z kampanią Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików zwracam uwagę na różne błędy i chciałbym je wyeliminować. Wszelkie błędy popełniane przy niemowlętach w razie wypadków z ich udziałem kończą się bardzo ciężkimi obrażeniami lub śmiercią. Nie chcę straszyć i czarno-widzieć ale fakty są takie, że błędne użycie pałąków może powodować bardzo poważne obrażenia. Rodzice niemowląt są bardzo wrażliwi i czuli na naukę w tej dziedzinie więc do nich zwracam się w pierwszej kolejności.

13 września 2013 2

Foteliki 15-36 kg, a kurtyny powietrzne

przez Paweł Kurpiewski

Cóż jest z tymi poduszkami powietrznymi i fotelikami? Dzisiejszy temat to “foteliki 15-36kg i ich konflikt z kurtynami powietrznymi”. Jaki znów konflikt? Drodzy rodzice i sprzedawcy. Bardzo Was proszę abyście sprzedając fotelik rodzicom lub kupując go Waszemu dziecku, które ma 17-18kg sprawdzali ten fotelik w samochodzie.

7 sierpnia 2013 2

Projekt naukowy: poszukiwani użytkownicy Maxi-Cosi Tobi i BeSafe iZi Comfort

przez Paweł Kurpiewski

Uwaga, uwaga! Szanowni Internauci. Szukamy rodziców z Warszawy i okolic chętnych do tego by wziąć udział w badaniu. Szukamy użytkowników fotelików Maxi-cosi Tobi oraz BeSafe iZi Comfort. W ramach projektu naukowego sprawdzimy Wam w jaki sposób używacie tych fotelików i będzie to usługa całkowicie darmowa.

27 czerwca 2013 3

Kiedy możesz zamontować fotelik z przodu?

przez Paweł Kurpiewski

W ostatniej części encyklopedii wiedzy o poduszkach powietrznych Paulina Zielińska tłumaczy wpływ tych mechanizmów na montaż fotelika w samochodzie. Również wyjaśniamy z jakimi problemami mierzy się rodzina wielodzietna i co zrobić kiedy jedno z dzieci musi siedzieć z przodu. Jak pamiętamy z wcześniejszych lekcji – z przodu nie jest tak fajnie jak z tyłu 😉 na pewno jest mniej bezpiecznie!

31 lipca 2012 4

Najbezpieczniej za kierowcą, pasażerem, czy na środku?

przez Paweł Kurpiewski

Mamy samochód, mamy fotelik. Przymierzyliśmy go i z tyłu, i z przodu. Które miejsce jest najbezpieczniejsze? Istnieje wiele mitów dotyczących tego problemu. Ja znam odpowiedź. Zapraszam do lektury.