Foteliki 15-36 kg, a kurtyny powietrzne

13 września 2013 2 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Cóż jest z tymi poduszkami powietrznymi i fotelikami? Dzisiejszy temat to “foteliki 15-36kg i ich konflikt z kurtynami powietrznymi”. Jaki znów konflikt? Drodzy rodzice i sprzedawcy. Bardzo Was proszę abyście sprzedając fotelik 15-36 rodzicom lub kupując go Waszemu dziecku, (które ma nie mniej niż 17-18kg) przymierzali ten fotelik w samochodzie. 

Nie chodzi tylko o pozycję i rozmiar dopasowany do aktualnego wzrostu dziecka, chodzi również o maksymalne rozłożenie tego fotelika z wysunięciem jego zagłówka do góry. Chciałbym żebyście sprawdzili, czy pomiędzy nadszybiem samochodu (czyli tym fragmentem, który jest nad szybą), a zagłówkiem fotelika znajduje się przestrzeń co najmniej 5cm. Dlaczego?

Dlatego, że jeżeli Wasz samochód jest wyposażony w kurtyny powietrzne, to fotelik 15-36kg opierający się zagłówkiem o taką kurtynę jest niebezpieczny dla dziecka. Kurtyna podobnie jak wszelkiej maści poduszki powietrzne otwiera się z prędkością 200-300km/h i może wprawić w ruch taki fotelik w sposób, który będzie destabilizował go i nie zapewni ochrony Waszemu dziecku, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanym zderzeniu.

kurtyny_konflikt_pod_lupa

Nie zapominajcie o takim sprawdzeniu. Jeżeli występuje tego rodzaju niekompatybilność szukajcie fotelika z zagłówkiem o mniejszej objętości, który zapewni Wam tą przestrzeń. Być może nie wiecie czy samochód, którego używacie dziś będzie używany przez Was za 3, 4, czy 5 lat, ale serdecznie zachęcam do tego by to sprawdzić. Uczulają w tym zakresie Amerykanie, którzy mają dane z setek tysięcy wypadków z udziałem dzieci. Uczulam Was i ja.

Minimalna odległość zagłówka fotelika 15-36kg od nadszybia to 5cm w przypadku kiedy samochód wyposażony jest w kurtyny powietrzne

Minimalna odległość zagłówka fotelika 15-36kg od nadszybia to 5cm w przypadku kiedy samochód wyposażony jest w kurtyny powietrzne

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupa – 15-36kg i kurtyny powietrzne