Foteliki tyłem – niewygodne dla dzieci?

5 lutego 2014 16 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Po raz 1028 problemy rodziców dotyczące fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy. Pan Waldek napisał do mnie w komentarzu, ale to co napisał jest tak ważne dla wielu rodziców, że postanowiłem zrobić z tego oddzielny wpis. Zacytuję Pana Waldka dokładnie, dlaczego? Bo mam dystans do siebie 🙂

Pan Waldek napisał:

Człowieku, spójrz na zdj. nr 2. Nie wyobrażam sobie wieźć dziecka na wakacje ponad 1000 km (wiadomo z przerwami) w takiej pozycji! Ja rozumiem zalety takich fotelików, ale to co pleciesz to właśnie z Ciebie można się naśmiewać że dajesz z d… przykłady, że przecież dziecku jest wygodnie. Nogi w górze? A spróbuj sam tak posiedzieć dłużej niż 10 minut. Ochraniacz na fotel? Normalnie mnie rozwaliłeś :) Że tak zacytuję „kolejna jesień syfiasta nie złota”, przecież cała woda będzie się gromadzić pod fotelikiem, będzie spływać na fotel, pod fotel.
Ja rozumiem, że takie foteliki mają swoje zalety, ale naśmiewanie się z ludzi, którzy widzą praktyczne problemy zastosowania takiej konstrukcji wystawia Ciebie na pośmiewisko.

Panie Waldku, Pan się nie boi. Ani ja, ani Pan nie wysiedzi tak nawet 10 minut. Moje dziecko natomiast wysiedzi i wysiaduje tak godzinami i to nie tylko w samochodzie, ale i w przedszkolu. Pana dziecko też wysiedzi, a to z powodu różnic anatomicznych. U dzieci w wieku przedszkolnym występuje dużo nieskostniałej chrząstki łączącej tkanki kostne, brak uformowanych do końca kości długich (krótsze niż u dorosłych) i nieuformowane stawy i więzadła. Jeżeli nie ma Pan znajomych z tego typu fotelikiem, aby to sprawdzić, to proponuję podejrzeć swoje dziecko w przedszkolu.

Co zrobić z tymi nogami? Rodzicom ten "problem" spędza sen z powiek. Czy słusznie?

Co zrobić z tymi nogami? Rodzicom ten “problem” spędza sen z powiek. Czy słusznie?

Drugi cytat dotyczący ochraniacza i strumieni wody… Nie, strumienie to ja dodałem.

No ale woda się będzie gromadzić pod fotelikiem i będzie spływać na fotel, pod fotel… 

No to ja odpowiadam: “To be or not to be, that is the question.” I tu Panie Waldku niech się Pan zastanowi przede wszystkim na tym, czy zależy Panu na ochronie fotela, czy na ochronie szyi dziecka, takie jest moje pytanie. Decyduj Pan, Panie Waldku sam. Tym niemniej – mój fotel nie jest “zalany, zapaćkany ani zasyfiony”, dajemy radę… Jak?! No trzeba po prostu otrzepać buty dziecka ze śniegu. Jak nie dasz rady stukając bucikiem o bucik, to kup szczotkę do zamiatania podłogi w Tesco 5,23 zł.

[box type=”warning”] Uwaga, uwaga – artykuł zawierał lokowanie produktu. Szczotki marki Tesco z Tesco.szczotka

[/box]

Może znajdzie się tu jakiś rodzic, który przekona Pana Waldka i wozi swoje dziecko w foteliku tyłem do kierunku jazdy? Mamy taką znajomą mamę, która kiedyś przyniosła nam dokładnie odwrotną historię. Dziecko, które przesadzone już przodem do kierunku jazdy nie mogło z powodu niewygody poradzić sobie z tą pozycją. Odezwie się? Zobaczymy.

Pobierz plik w postaci mp3Foteliki Pod Lupa – Foteliki Tylem – odcinek 453