Kategoria: Hit czy kit?

 Hit czy kit? Prawda czy mit?

Portale internetowe i telewizje mainstreamowe podają od czasu do czasu sensacyjne informacje “z naszej branży”, które mają nią całkowicie wstrząsnąć. Zazwyczaj są one pełne podstawowych błędów koncepcyjnych i metodologicznych, co zupełnie nie przeszkadza owym mediom w ich “wałkowaniu”. Fizyka i życie sobie, a MATRIX sobie :-)

Tymczasem rzeczywistość w pracy inżynierów biomechaników zderzeń jest nieco bardziej prozaiczna. Codzienne,  żmudne prace laboratoryjne i testy oraz godziny spędzone przed ekranami komputerów na rysowaniu  i obliczeniach przynoszą systematyczny postęp branży i wzrost bezpieczeństwa ale o 5-30% z roku na rok, z konstrukcji na konstrukcję.

Poniżej przegląd sensacyjnych newsów, z których nic nie wynikło i… nic nie wyniknie.

8 listopada 2013 13

Dmuchane “foteliki samochodowe dla dzieci”

przez Paweł Kurpiewski

Poruszam dziś najkrótszy z możliwych tematów. To nie żart – foteliki dmuchane, nadmuchiwane siedziska – nawet siedziska z oparciem. Tego rodzaju „urządzenia” pojawiły się w ubiegłym roku na naszym rynku. Powinniśmy nazywać je raczej dmuchanymi materacami o kształcie fotelika.

19 czerwca 2013 0

Pies podróżujący w samochodzie – fakty i mity

przez Paweł Kurpiewski

Dziś krótko omawiamy temat przewożenia zwierząt w samochodzie. Czy Wy macie jakieś doświadczenia z tym związane? Wielu z Was na pewno traktuje psy i koty jako członków swojej rodziny, czy zadbaliście o to, by zwierzęta podróżowały bezpiecznie, a przede wszystkim – aby nie stwarzały zagrożenia dla osób podróżujących wraz z nimi?

22 maja 2012 0

Carkoon. Najbezpieczniejszy fotelik na świecie?

przez Paweł Kurpiewski

Carkoon – na forach internetowych zawrzało: powstał najbezpieczniejeszy fotelik na świecie! Jest tylko jeden problem. Okazuje się bowiem, że ten fotelik jeszcze nie istnieje. I nigdy nie powstanie. Dlaczego?

18 maja 2012 5

Wirująca sfera Liberkowskiego

przez Paweł Kurpiewski

18 maja – polski wynalazca wygrał milion dolarów. Janusz Liberkowski, mieszkający w USA polski technik elektronik, został zwycięzcą konkursu American Inventor, realizowanego przez telewizję ABC. W nagrodę otrzymał czek na wymienioną powyżej sumę. Czy udało mu się zrealizować wyróżniony projekt?