Foteliki zintegrowane

22 sierpnia 2013 3 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dzisiaj poruszam temat tzw. “fotelików zintegrowanych”. Od czasu do czasu pojawiają się pytania, zarówno od moich kursantów, uczestników moich szkoleń, jak i od rodziców o foteliki wbudowane. My nazywamy je zintegrowanymi. Są to foteliki dostępne na wyposażeniu fabrycznym niektórych modeli samochodów. 

Niektóre marki posiadają tego rodzaju urządzenia, zobaczcie jak wygląda to na zdjęciach marki Volvo, marki BMW, czy też w samochodzie Volkswagen Sharan.

VW Sharan fotelik zintegrowany

VW Sharan – fotelik zintegrowany do okazjonalnego przewożenia dzieci

Volkswagen Passat fotelik

Volkswagen Passat – fotelik zintegrowany. Raczej do okazjonalnego przewożenia dzieci zanjomych.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat – fotelik zintegrowany po złożeniu

Czy te zintegrowane foteliki są urządzeniami takiej klasy, że zapewniają bezpieczeństwo dziecku? Nie. To stwierdzono już w wielu testach producenckich. Są to urządzenia do okazyjnego przewożenia dzieci. A Ci sami producenci, owe Volvo, Volkswagen i BMW rekomendują do swoich samochodów, również w teście Euro NCAP użycie klasycznych fotelików. Wstawianych, dobieranych do samochodu.

Swego czasu ADAC przeprowadziło badania fotelików zintegrowanych i żaden z tych fotelików najlepszych marek nie osiągnął takich wyników, jeżeli chodzi o testy bezpieczeństwa, testy zderzeniowe, jak najlepszej klasy foteliki dostępne na rynku.

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupa – Foteliki Zintegrowane