Tragiczny wypadek na obwodnicy Mszczonowa. 3 dzieci nie żyje. Nowe fakty – zobacz wideo

6 października 2016 18 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Otrzymałem materiały źródłowe i publikuję nowe fakty podane przez prokuraturę i świadków tragicznego wypadku na obwodnicy Mszczonowa DK50, w którym zginęła 3-ka dzieci. Piotr Lewandowski – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie potwierdził nowe informacje, zobacz VIDEO. Moja opinia? Te dzieci mogły przeżyć ten wypadek.

 

Tragiczny wypadek na obwodnicy Mszczonowa. Zobacz pierwsze wideo:

 

Najnowsze fakty ws wypadku na DK50, w któym zginęła 3 dzieci. Zobacz drugie wideo:

 

Podsumowanie nowych faktów potwierdzonych przez prokuraturę:

  • sprawcą wypadku jest kobieta – kierowca samochodu FORD C-MAX, która wyprzedzając kilka samochodów na łuku zajechała drogę jadącemu z naprzeciwka samochodowi VOLVO,
  • w samochodzie VOLVO jechała trójka dzici 6, 9 i 11 lat,
  • w samochodzie VOLVO nie było fotelików, podczas oględzin stwierdzono, że jedno z dzieci nie było wogóle zapięte,
  • drugie dziecko w VOLVO było zapięte nieprawidłowo,
  • przyczyny śmierci znane będą dokładnie po zakończeniu sekcji zwłok,
  • dorośli pasażerowie VOLVO przeżyli,
  • wszyscy pasażerowie samochodu FORD C-MAX, w tym 2 dorosłych i 3 dzieci jadących w fotelikach przeżyło ten wypadek.

 

Moja opinia?

Gdyby dzieci jadące samochodem VOLVO XC 70 były prawidłowo zabezpieczone i miały odpowiednie foteliki prawdopodobnie przeżyły by ten wypadek. Niemal każdy wypadek, w którym w samochodzie znajduje się jakikolwiek pasażer niezabezpieczony pasami bezpieczeństwa i/lub fotelikiem, jest dużo bardziej tragiczny w skutkach. Nie tylko dla tej niezpiętej osoby, lecz również dla innych współpasażerów.

 

Dlaczego tak sądzę?

Zderzenie było czołowe. W tym wypadku przeżyli kierowca i pasażerka VOLVO oraz WSZYSCY użytkownicy, w tym dwoje dorosłych i trójka dzieci jadących w fotelikach, w drugim samochodzie.

Wnioski dla użytkowników XC70?

Jeśli jesteś przerażonym użytkownikiem VOLVO, to nie musisz się bać. Absolutnie nie musisz go wymieniac. Masz jeden z najbezpieczniejszych samochodów na świecie, ale musisz świadomie zatroszczyć się o prawidłowe użycie pasów dla siebie i fotelików samochodowych dla swoich dzieci. Przez ostatnie 2 dni mieliśmy na inspekcjach już 3 świetne samochody, w których ani dorośli, ani dzieci nie mieli by szans, na wyjście z podobnego wypadku…

 

Wnioski dla wszystkich rodziców?

  1. NIGDY nie pozwalaj NIKOMU na jazdę bez użycia pasów bezpieczeństwa i/lub fotelika. Niezapięty pasażer może zabić nie tylko siebie, ale również innych podróżujących tym samochodem. Takie są prawa fizyki i anatomii.
  2. Zadbaj o swoje dzieci i sprawdź, czy Twoje dzieci są bezpieczne i czy prawidłowo używasz swojego fotelika. Przyjedź do mnie na BEZPŁATNE inspekcje fotelików. Sprawdzę, czy wszystko jest tak, jak powinno być. Umów się telefonicznie: +48 22 203 53 18, +48 22 203 53 19.