Kategoria: Kampanie społeczne

Kampanie społeczne są jedną z najpopularniejszych form informacji i edukacji – także w dziedzinie bezpieczeństwa na drodze czy w samochodzie.  Co roku powstają nowe – bardziej lub mniej udane, skuteczne lub zupełnie chybione. O tym, na co warto, a na co trzeba zwrócić uwagę – właśnie w tej kategorii. Postaram się omówić najciekawsze i najpopularniejsze kreacje, a także zaprosić na wydarzenia, na których nie może zabraknąć czytelników mojego bloga. 

19 maja 2015 0

Jak Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików leczą polskie społeczeństwo?

przez Paweł Kurpiewski

Od 4 lat w czasie wakacji w całej Polsce rodzice mogą spotkać ekspertów kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Ta kampania to tysiące przeprowadzonych inspekcji, setki godzin rozmów i konsultacji i przede wszystkim wielka praca wielu ludzi na rzecz zmiany postaw użytkowników samochodów w trosce o bezpieczeństwo dzieci.

30 kwietnia 2015 0

Ruszyła kolejna odsłona kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015

przez Paweł Kurpiewski

W weekend 25 i 26 kwietnia 2015 odbył się pierwszy, dwudniowy event kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2015. Pamiętacie Państwo poprzednie lata? Kampania podróżuje po całym kraju odwiedzając największe miastach Polski. Tam ekipy ekspertów i wyszkolonych specjalistów sprawdzają montaż fotelików dla dzieci w samochodach rodziców, którzy przyjeżdżają na eventy.

24 września 2014 0

Grzegorz Izydorczyk – SMYK – o Ogólnopolskich inspekcjach fotelików: “Rozmach tej kampanii jest naprawdę imponujący”

przez Paweł Kurpiewski

Podczas finału kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 rozmawialiśmy z przedstawicielem sieci sklepów SMYK – Grzegorzem Izydorczykiem, managerem ds. sprzedaży kategorii HW. SMYK został partnerem lokalnym finału kampanii, który odbył się w Warszawie przy SMYK MEGASTORE. Zapraszamy do przeczytania/przesłuchania wywiadu.

11 września 2014 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 – opinie rodziców, cz II.

przez Paweł Kurpiewski

Kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 dobiega końca. W momencie pisania tego artykułu czekamy na finał kampanii, który odbędzie się 20 września 2014 w Warszawie przy SMYK Megastore na Targówku. Przez całe lato zbieraliśmy opinie rodziców o kampanii, a teraz publikujemy drugą pulę tych opinii. Przeczytajcie i dowiedzcie się co myślą rodzice o OIF.

28 sierpnia 2014 0

“Chcemy aby jak najwięcej dzieci było przewożonych bezpiecznie.” – Hubert Wiśniewski i Katarzyna Lenart – BeSafe

przez Paweł Kurpiewski

Podczas trasy kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 spotkaliśmy się z Katarzyną Lenart i Hubertem Wiśniewskim z firmy “Marko” będącej wyłącznym importerem marki BeSafe w Polsce. BeSafe jest sponsorem strategicznym kampanii społecznej “Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014”.

21 lipca 2014 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików w TVN24

przez Paweł Kurpiewski

Trasa kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 jest w rozkwicie. Ostatni przystanek z 19 lipca, który miał miejsce w Krakowie przyniósł absolutny rekord przeprowadzonych inspekcji, których tego dnia było aż 90! Dla lepszej świadomości – jedna inspekcja to min. 20 minut indywidualnego spotkania z ekspertem, a każdy przypadek analizowany jest indywidualnie. I tego między innymi można dowiedzieć się z najnowszego materiału TVN24, który został zrealizowany dla Faktów online w trakcie eventu w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia.

27 czerwca 2014 0

LOTOS – Mistrzowie w pasach. Inspekcje fotelików i pasów bezpieczeństwa.

przez Paweł Kurpiewski

21 czerwca 2014 przeprowadzaliśmy inspekcje fotelików oraz pasów bezpieczeństwa w trakcie imprezy inaugurującej kmapanię “LOTOS – Mistrzowie w pasach”. Przy galerii “Przymorze” spotkaliśmy się z setkami zainteresowanych osób, którzy dowiedzieli się od nas jak poprawnie montować foteliki i zapinać pasy bezpieczeństwa. Jako ambasador kampanii i gość specjalny pojawił się Kajetan Kajetanowicz wielokrotny Mistrz Polski w rajdach samochodowych.

20 czerwca 2014 0

10 mniej ratuje życie. Kampania 2014

przez Paweł Kurpiewski

17 czerwca 2014 ruszyła druga edycja kampanii „10 mniej. Zwolnij!”. Organizatorem jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania ma na celu ograniczenie zjawiska nadmiernej prędkości oraz zwiększenia bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego, którzy są najsłabiej chronieni.

29 listopada 2013 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2013 – finał!

przez Paweł Kurpiewski

W sobotę 30.11.2013 przy ul. Daimlera 1 w Warszawie odbędzie się finał Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików 2013. Podsumowująca tegoroczną trasę impreza będzie miała miejsce w salonie Mercedes-Benz. Niemiecki producent samochodów objął patronatem imprezę finałową.

18 listopada 2013 0

Cała Polska czyta dzieciom – Pszczółka Maja

przez Paweł Kurpiewski

Dziś postanowiłem zarazić Was pewną pozytywną inicjatywą. Wielu gości mojego bloga to rodzice lub przyszli rodzice. W ramach projektu “Cała Polska czyta dzieciom” zapraszam do tego, byście zaplanowali w tym tygodniu głośne czytanie Waszym dzieciom. Żeby Was zainspirować posłuchajcie bajki, którą ja często czytam i ostatnio nagrałem dla moich dzieci: “Pszczółka Maja – Filip w pułapce.”

31 października 2013 3

10 mniej ratuje życie. Zwolnij!

przez Paweł Kurpiewski

Krajowa Rada BRD rozpoczęłą kampanię społeczną dotyczącą ochrony pieszych: 10 mniej ratuje życie. Zwolnij! Miałem okazję konsultować dla jednego z konsorcjów ten projekt i niezmiernie się cieszę, że udało nam się zanegować standardowy szablon kampanii o pieszych. W końcu pęka mit pijanego rowerzysty lub wiejskiego dziecka bez odbasków poruszającego się po zmroku leśną drogą. Ladies and Gentlemen: najwięcej pieszych w Polsce ginie w biały dzień na pasach bezpieczeństwa!

3 października 2013 0

Fotelik to nie amulet

przez Paweł Kurpiewski

Ten wpis nazwałem “Fotelik to nie amulet”. Nadzorując pracę inspektorów, którzy wrócili ostatnio z Krakowa z Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików zobaczyłem w kartach dosyć ciekawe przypadki. Zanim zacznę ich analizę powiem, że bardzo się cieszę, że Ci rodzice w ogóle do nas trafili. Nie wszyscy byli czytelnikami naszych serwisów internetowych. Niektórzy trafili do nas za pośrednictwem mediów. Dzięki temu wiemy, że takich rodziców jest więcej.

3 września 2013 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Opinie rodziców Szczecin

przez Paweł Kurpiewski

Inspekcje Fotelików w Szczecinie zakończyły się niemal rekordową liczbą 53 przeprowadzonych inspekcji. Team Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików był całkowicie pochłonięty pracą.…

23 sierpnia 2013 0

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików – Opinie rodziców

przez Paweł Kurpiewski

We wtorek 20 sierpnia 2013 kampania Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedziła Poznań. Jak zwykle sprawdzano drobiazgowo bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów, a także ich rodziców. Z rodzicami właśnie rozmawiał Michał pytając o ich wrażenia po inspekcjach. Zapis tych rozmów znajdziecie na oficjalnej stronie kampanii ale tylko u nas macie szansę na posłuchanie podcastu mp3. Zapraszam.