Kategoria: Opinie

9 lipca 2014 0

“Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze” – Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 – opinie rodziców po 5 przystankach

przez Paweł Kurpiewski

Trasa kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014 jest w toku. Na 5 eventach, które już się odbyły, a miały miejsce w Warszawie, Poznaniu, Bałtowie (x2) i Łodzi mieliśmy okazję spotkać się z setkami rodziców, którzy przyjechali na inspekcję w celu sprawdzenia poprawności montażu swojego fotelika w samochodzie. W trakcie tych spotkań nie tylko uczyliśmy rodziców jak zadbać o bezpieczeństwo ich dzieci, ale także rozmawialiśmy z nimi i pytaliśmy o wrażenia. Poniżej zapis rozmów i opinie rodziców po pięciu pierwszych przystankach kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2014.

25 kwietnia 2014 0

Uprząż 5-punktowa to dobre rozwiązanie.

przez Paweł Kurpiewski

Czy 5-punktowa uprząż to dobry wynalazek? My jesteśmy przekonani o tym, że tak! Lepsze dopasowanie do kształtu ciała dziecka, bardzo dobre zabezpieczenie przy różnych rodzajach wypadków i ograniczenie sił działających na dziecko, to tylko niektóre z zalet 5-punktowych pasów.

18 września 2013 0

Recall – usługa, która ratuje życie

przez Paweł Kurpiewski

Recall czyli wezwanie do wymiany wadliwych fotelików w przypadku wykrycia wad fabrycznych. Dobrzy producenci prowadzą monitoring wypadków z udziałem własnych fotelików. Prowadzą także ciągłe badania laboratoryjne i testy zderzeniowe każdej partii wyprodukowanych fotelików.