Recall Graco w USA nie dotyczy europejskich fotelików tej marki

Recall Graco w USA nie dotyczy europejskich fotelików tej marki

13 lutego 2014 0 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Wczoraj informowaliśmy o zamieszaniu wywołanym przez Polskie media kopiujące bez rzeczowej wiedzy informacje o recall na foteliki Graco i Evenflo w USA. Dziś otrzymałem oficjalne satanowisko Graco w tej sprawie: Recall w USA nie dotyczy europejskich fotelików tej marki.

Pisałem wczoraj o moich ustaleniach w sprawie mrożących krew w żyłach doniesień prasowych. Przeczytasz o nich tu: https://foteliki-pod-lupa.pl/recall-wezwanie-do-wymiany/usa-wadliwa-klamra-w-fotelikach-evenflo-i-graco/ Dziś mój research doczekał się oficjalnego potwierdzenia, które daje się streścić poniższym obrazkiem:

graco-zamek-us-kontra-ue

Po lewej wadliwy zamek AmSafe występujący w fotelikach Graco i Evenflo w USA. Jeśli dostałaś fotelik od Cioci z Ameryki to zadbaj o ściągnięcie zamiennego zamka. Po prawej zamek europejski, którego cała ta sprawa NIE DOTYCZY.

Całość oficjalnego komunikatu w orginale załączam tu: GRACO-Buckle-issue-EMEA-Customer-Service-Statement-021214

Sprzedawane na polskim rynku foteliki GRACO NAUTILUS oraz GRACO NAUTILUS ELITE pomimo identycznej nazwy NIE SĄ objęte wezwaniem do wymiany zamka i klamry, obowiązującym na foteliki o tej samej nazwie, które są dystrybuowane na rynku amerykańskim.

Nautilus Elite Sport Luxe 8J39SLXE

Europejskie wersje fotelików Graco Nautilus oraz Graco Nautilus Elite są wolne od wezwania do wymiany ponieważ użyto w nich kompletnie innej, eurpoejskiej wersji zamka pasów uprzęży. Jeśli kupiłeś fotelik w Polsce, Czechach, na Słowacji lub w UK, to możesz spać spokojnie 🙂