Maxi-Cosi 2wayPearl

23 września 2013 34 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Dziś pod moją lupą znajdzie się najnowszy fotelik Maxi-Cosi. Jego premierę można było zobaczyć na własne oczy na targach Kind & Jugend 2013 w Kolonii. Mowa oczywiście o 2wayPearl. Następca fotelika Pearl (perły) mocowany będzie zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy.

Już słyszę głosy rodziców niezadowolonych z tego, że Milofix jest montowany tyłem, ale tylko do 13 kg. Uspokójcie się i odetchnijcie z ulgą. 2wayPearl może być używany tyłem do kierunku jazdy w pełnym przedziale wagowym. I tu niespodzianka, powinienem powiedzieć, że jest to fotelik od 0 do 18 kg, ale jest to jeden z pierwszych na rynku fotelików homologowanych według najnowszej normy I-Size. Jest to fotelik od 67 do 105 cm wzrostu.

regulacja zmiany

I-Size – nowa regulacja prawna wprowadza zmiany procedur testowych dla fotelików

Być może pomyślicie sobie: “Przyjdzie nam się wszystkim uczyć tego nowego I-Size’a” , a powiem, że nie ma tu nic do nauki. Rodzic jak  i sprzedawca na każdym nowym foteliku I-Size będzie miał podany wzrost dziecka jakiemu odpowiada ten fotelik i może nie martwić się o wszelkie pozostałe parametry. W przypadku Maxi-Cosi 2wayPearl musi pilnować jeszcze tego, czy dziecko przewożone w tym foteliku spełnia kryterium wiekowe, bo I-Size zakłada, że dzieci muszą być przewożone tyłem co najmniej do 15 miesiąca życia.

Maxi-Cosi 2WayPearl - nowy fotelik zaprezentowany na targach Kind&Jugend w Kolonii

Maxi-Cosi 2wayPearl – nowy fotelik zaprezentowany na targach Kind & Jugend w Kolonii

Wiecie o tym, że my jak i najlepsi wiodący producenci, polecamy przewożenie dziecka tyłem tak długo jak to jest możliwe. W foteliku Maxi-Cosi 2wayPearl można przewozić dziecko tyłem aż do 4 roku życia. Jeżeli przyjdzie Wam do głowy z niewiadomych powodów, by przesadzić je przodem do kierunku jazdy, to możecie to zrobić w dowolnej chwili pod warunkiem, że dziecko jest starsze niż 15 mc-y. W dowolnej chwili, ale pamiętajcie o moim zastrzeżeniu.

Kup teraz: http://sklep.fotelik.info/maxi-cosi-2waypearl.html

Nowa baza

Nowa baza 2wayFix to całkowicie nowa konstrukcja

Nowa baza Maxi-Cosi 2wayFix przypomina starą FamilyFix tylko po znajomych Wam mocowaniach ISOFIX. Wszystko inne zostało zaprojektowane od początku. Ma wzmocnioną konstrukcję, bo będzie używana aż do 4 roku życia dziecka i obciążana przy zderzeniu masą 18 kg x 30, bo takich przyspieszeń spodziewamy się przy zderzeniu czołowym. Baza ta ma rozbudowaną ramę antyrotacyjną i podobnie jak poprzednia baza, FamilyFix jest wyposażona w elektronikę. Kontrolki LED oraz brzęczyki, które informują nas za pomocą informacji światło-dźwięk o tym, czy baza jest prawidłowo wpięta w ISOFIX, czy noga jest prawidłowo ustawiona na podłodze samochodu oraz czy fotelik jest prawidłowo wpięty w bazę. Podoba Ci się?

Fotelik Maxi-Cosi 2wayPearl na bazie

Fotelik Maxi-Cosi 2wayPearl na bazie 2wayFix

Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy starszych fotelików Maxi-Cosi Pebble, fotelików dla niemowląt od 0 do 13 kg. Te foteliki są kompatybilne z nowo zaprojektowaną bazą. Więcej o nowym foteliku 2wayPearl i nowej bazie 2wayFix już niedługo, bo niedługo będziemy mieć je w swoich rękach.

Pobierz plik w postaci mp3: Foteliki Pod Lupa – Maxi-Cosi 2wayPearl

Fotelik i bazę kupisz tu:

http://sklep.fotelik.info/maxi-cosi-2wayfix.html

http://sklep.fotelik.info/maxi-cosi-2waypearl.html

PS: Powołaj się, że czytałaś(eś) tego bloga, to dostaniesz ode mnie dopasowanie do auta i dziecka o wartości 147PLN za jedyne 50PLN, lub zniżkę na zakup on-line -50PLN