Sposób na nudę w samochodzie

5 września 2014 1 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Za nami wakacje. “Hej morze, góry, las …” – brzmi pięknie, tylko jak bezpiecznie i szybko dotrzeć tam z dziećmi, którym się nudzi w samochodzie? My w tym roku wzięliśmy na nasze wojaże samochodowy odtwarzacz mp3 z nie byle jaką zawartością.
Wielu rodziców pakuje do samochodowych organizerów kredki, flamastry, mrugające wesołe pianinka, śpiewające słonie, interaktywne żółwiki, itd. Wszystkie te rzeczy zajmują dziecko na jakiś czas spełniając przy tym bardzo ważne zadania edukacyjne: pobudzają wyobraźnię, wspomagają koordynację ręka – oko, doskonale rozwijają małą motorykę, logiczne myślenie, rozwijają wyobraźnię, uczą kolorów, itd. itp. … Właściwie na każdej zabawce jest taki sam opis (chyba producenci po prostu bezmyślnie to kopiują :-). Poza tym tego typu zabawki zawierają twarde elementy i jako żona eksperta od bezpieczeństwa i mama dwójki jego dzieci odradzam używania ich w czasie jazdy samochodem. W razie wypadku mogą zrobić krzywdę pasażerom.
Czy duża ilość zabawek jest konieczna w podróży?

Czy duża ilość zabawek jest konieczna w podróży?

 
Nasz odtwarzacz mp3 kupiony za jedyne 30 zł sprawdził się po raz kolejny. Oprócz dobrej muzyki zgraliśmy z domowej medioteki nasze ulubione Bajki-grajki do słuchania: “Przygody Piotrusia Pana”, “Doktora Nieboli”, “Kopciuszka”, “Jasia i Małgosię” i “Czerwonego Kapturka”. Bajki-grajki to kultowe słuchowiska muzyczne. W latach 70-tych i 80-tych XX wieku wydawane były na płytach winylowych i kasetach, a kilka lat temu zostały na nowo wydane na płytach CD przez wydawnictwo Omedia.

Samochodowe odtwarzacze DVD nie są niezbędne. Jeżeli Twój samochód nie posiada radia z wejściem USB lub na kartę SD, możesz skorzystać z takiego transmitera i odbierać nagrania ze zwykłego playera mp3 poprzez fale FM.

 

To jest nasz początek przygody z Bajkami-grajkami i z pewnością odkryjemy jeszcze mnóstwo hitów. Pedagodzy twierdzą, że nie oglądanie, ale słuchanie bajek rozwija wyobraźnię, usprawnia pamięć słuchową, wzbogaca słownictwo, uczy skupiać uwagę na informacjach dźwiękowych. Podkłady muzyczne w Bajkach – grajkach są nagrane przez orkiestrę symfoniczną. Są więc dużym wsparciem dla rodziców, którzy nie chcą kształtować gustu muzycznego swoich pociech za pomocą elektronicznych melodyjek z kolorowych zabawek.

Rozśpiewane bajki-grajki umilą podróż dzieciom i rodzicom.


Bajki-grajki pomogą znieść trudy podróży nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Wielu z nas łezka się w oku zakręci, bo to przecież bajki naszego dzieciństwa. Polecam i życzę szerokiej drogi!
Jeżeli chcesz, żeby Twoje dzieci ze spokojem przebyły dłuższą trasę, zainwestuj w bajki-grajki.

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dzieci ze spokojem przebyły dłuższą trasę, zainwestuj w bajki-grajki.

Asia Kurpiewska
mama Ignasia (5,8) i Weroniki (2,10)