Wozisz dziecko w foteliku w kurtce – TO BŁĄD! Zobacz VIDEO

30 grudnia 2015 11 przez Paweł Kurpiewski
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Wstrząsające (dla niektórych) testy zderzeniowe obiegły media. Tak, zimowa kurtka JEST niebezpieczna dla dziecka w foteliku, a siły dziające podczas zderzenia czołowego wywlekają dziecko z pasów uprzęży. Wspólnie z TVP2 Pytanie na Śniadanie zrealizowałem prawdopodobnie najlepszy materiał, jaki kiedykolwiek nakręciliśmy. Zobacz dlaczego tak się dzieje oraz jak sobie poradzić z tym problemem, kiedy na dworze za ciepło nie jest i jazda bez kurtki nie jest możliwa.

W eksperymencie dla TVP2 pokazuję wraz z moją 4. letnią córeczką Weroniką w jaki sposób kurtka Cię oszukuje, czym to grozi dziecku i jak temu zapobiec. Zobacz wideo i koniecznie udostępnij je Twoim znajomym!


A na deser zobacz eksperyment życie, który robiliśmy z SUBARU i TVN Turbo w ubiegłym roku: Zimowa kurtka i pasy. Jak nie stracić wątroby i śledziony podczas zderzenia?

zimowa kurtka i dziecko w foteliku Clipboard02-1
Na dworze -2 st C, pewnie do tej pory woziłaś dziecko w foteliku samochodowym w kurtce? To poważny błąd.
zimowa kurtka i dziecko w foteliku Clipboard06-1
W eksperymencie dla TVP2 pokazuję wraz z moją 4. letnią córką Weroniką w jaki sposób kurtka Cię oszukuje, czym to grozi dziecku i jak temu zapobiec.
zimowa kurtka i dziecko w foteliku Clipboard07-1
Nawet przy BAAAARDZO ciasnym zapięciu i naciągnięciu pasów uprzęży nie jesteś w stanie wycisąć powietrza z puchowej kurtki.
zimowa kurtka i dziecko w foteliku Clipboard12-1
Siły zderzenia kompresują kurtkę i między pasami uprzęży, a ciałem dziecka powstaje ogromny luz. Jak temu zapobiec? Zobacz powyższe wideo. Udostepnij je też Twoim znajomym.