Od kiedy przewozić dziecko bez fotelika?

Gdy dzieci są małe, to zazwyczaj rodzice spieszą się ze zmianą fotelika na następny. Gdy pociechy podrosną, same zaczynają pytać, kiedy w końcu będą jeździć jak mama i tata. Jednymi z najczęściej zadawanych pytań są: „Czy już należy zmienić fotelik?” (w domyśle: czy już w końcu można?) i „Czy dziecko może jeździć już bez fotelika?”. Odpowiadam więc dziś na pytanie, kiedy można zacząć używać tylko pasów bezpieczeństwa – tych, których używają dorośli.  Zapraszam do lektury.

Poprawnie i źle zabezpieczone dziecko

Od kiedy można zacząć przewozić dziecko bez fotelika?

 

Dziś temat który trapi niektórych rodziców, a bardziej trapi dzieci, zwłaszcza w wieku około 12 lat. Kiedy w końcu będę mógł jeździć bez fotelika? Jeśli trafi się Wam taki klient, to zapytajcie ich drodzy sprzedawcy,  gdzie w zasadzie się oni spieszą, bo jeżeli spotykamy się po to, by rozmawiać o bezpieczeństwie dzieci, a nie o prawie, to odpowiedź jest jedna. W fotelikach jeździmy tak długo, jak to jest możliwe.

Większość z Was pewnie jest przeświadczona o tym, że w fotelikach możemy jeździć aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu i 36 kg wagi. Zgodnie z przepisami polskiego prawa dziecko powinno podróżować w foteliku aż do osiągnięcia 12 roku życia lub 150 cm wzrostu. Obydwa te kryteria są równoważne. I tak je należy traktować. Dlatego, że

… UWAGA: To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości treści niniejszego artykułu na 31 dni i link do zapisania wersji mp3, kliknij w poniższy przycisk Kup teraz.

Better Pay: Podaj prawidłowy klucz licencyjny.